یک هزار و ۶۴۸ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار در استان مرکزی پرداخت شد

اراک - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: یک هزار و ۶۴۸ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و مناطق عشایری ا در این استان پرداخت شد.

«محمد تقی آبایی» روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این تسهیلات به یک هزار و ۳۸۷ طرح متقاضی مناطق روستایی و عشایری پرداخت شده است.

وی ادامه داد: پرداخت این تسهیلات ۲ هزار و ۸۶۱ اشتغال در پی داشته که ۱۶۰ شغل در مناطق روستایی و عشایری شهرستان آشتیان، ۶۸۱ مورد در اراک، ۱۰۵ شغل در تفرش، ۱۹۹ مورد در خمین، ۲۸۵ شغل در خنداب، ۶۰ ه در دلیجان، ۱۳۳ شغل در دلیجان، ۳۴۱ مورد در زرندیه، ۳۴۰ شغل در ساوه، ۲۰۷ فقره در فراهان، ۸۹ شغل در محلات و ۲۶۱ مورد نیز در شهرستان کمیجان ایجاد شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: یک هزار و ۹۵۰ طرح با اعتباری بالغ بر سه هزار و ۶۶۰ میلیارد ریال برای دریافت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی از ابتدای اجرای این طرح تا کنون به بانک‌های عامل استان معرفی شد که پرداخت این تسهیلات چهار هزار و ۸۶۵ اشتغال جدید در استان به همراه دارد.

آبایی افزود: یک هزار و ۴۷۰ طرح با اعتباری بالغ بر ۲ هزار و ۱۵۲ میلیارد ریال با اشتغال سه هزار و ۴۰۳ نفر در بانک‌های عامل استان مرکزی مصوب شده است.

وی ادامه داد: قرارداد یک هزار و ۴۰۸ طرح نیز با اعتباری بالغ بر یک هزار و ۸۴۹ میلیارد ریال با اشتغال ۲ هزار و ۹۵۵ نفر در بانک‌های عامل استان مرکزی منعقد شده است.

استان مرکزی به عنوان چهارمین قطب صنعت کشور و بهره مندی از ۲ هزار و ۹۰۰ واحد صنعتی، ۱۲ شهرستان و بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

۱۹۵۵/‏۶۰۱۳/‏

سرخط اخبار استان‌ها