مردم از اتراق در کنار رودخانه های آذربایجان غربی پرهیز کنند

ارومیه - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان غربی گفت: ساکنان و مسافران این استان به ویژه در مناطق شمالی استان تا سه شنبه /۱۱ تیر/ از اتراق در کنار رودخانه ها، مسیل ها، حاشیه سدها و دیگر تاسیسات آبی خودداری کنند.

امیرعباس جعفری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طبق نقشه‌های پیش یابی عبور متناوب امواج ناپایدار از یکشنبه تا سه شنبه ۱۱ تیرماه، وقوع رگبار باران و رعد و برق در مناطق شمالی استان و بارش لحظه‌ای پیش بینی می‌شود و احتمال بروز آبگرفتگی و جاری شدن سیلاب وجود دارد.

وی اعلام کرد: مردم از اتراق در منطقه‌های پرخطر و همچنین از چرای دام در این مناطق خودداری کنند.

وی تاکید کرد: وزش باد نیز می‌تواند مشکلاتی را برای ساکنان و گردشگران ایجاد کند و احتمال خطر نیز وجود دارد.

مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان غربی اظهار داشت: با توجه به وقوع رعد و برق، مردم در مناطق مناسب پناه بگیرند تا مورد اصابت رعد و برق قرار نگیرند.

جعفری بیان کرد: نیروهای امدادی استان برای مقابله با آثار مخرب حوادث غیرمترقبه در حال آماده باش هستند و در صورت کسب اطلاع در سریع‌ترین زمان ممکن به محل وقوع حوادث احتمالی اعزام می‌شوند.

آذربایجان غربی به علت موقعیت جغرافیایی و شرایط آب و هوایی منحصر بفرد، همواره در معرض بحران‌های طبیعی نظیر سیل قرار دارد و ساکنان و گردشگران این استان باید به توصیه‌های مسؤولان بیش از پیش توجه کنند.

طبق اطلاعیه شماره ۲۰ تاریخ ۰۶/‏۰۴/‏۹۸‬ بررسی آخرین نقشه‌های پیش یابی نشان دهنده عبور متناوب امواج ناپایدار از روز یکشنبه ۹/۴/۹۸ تا سه شنبه است، که سبب وزش باد (گاهاً شدید) در سطح استان می‌باشد و همچنین وقوع رگبار باران و رعد و برق در مناطق شمالی استان پیش بینی می‌شود.

لازم به ذکر است در طی این مدت با توجه به ریزش هوای سرد از عرض‌های شمالی، کاهش دما بین چهار تا ۶ درجه سلسیوس خواهد بود.

آذربایجان غربی از استان‌های کوهستانی و پربارش کشور به شمار می‌رود و میانگین بارندگی سالانه در این استان حدود ۳۴۰ میلی متر است؛ ۴۳ نوع حادثه طبیعی در دنیا شناسایی شده است که امکان بروز ۳۴ مورد آن در ایران و ۲۷ نوع از آنها در آذربایجان غربی وجود دارد.
آذربایجان غربی ۱۷ شهرستان، ۴۲ شهر و بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ روستا دارد و جمعیت آن سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفر است.

۹۹۱۸/‏۷۱۲۹

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =