۱۰ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۱۴
کد خبرنگار: 2099
کد خبر: 83375901
۰ نفر

برچسب‌ها

میزان تصرف اراضی ملی منابع طبیعی در هرمزگان به صفر رسید

بندرعباس- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان گفت: با تلاش های صورت گرفته در سالهای اخیر و شناسایی نقاط بحرانی و حساس، میزان تصرف در اراضی ملی منابع طبیعی در استان در سال گذشته به صفر رسید.

امید ذاکری روز دوشنبه در دیدار با مدیرکل دادگستری هرمزگان اظهار داشت: هم اکنون ۶۰ نیروی یگان حفاظت از منابع طبیعی و ۲۵ هزار همیار طبیعت در استان هرمزگان در شناسایی نقاط حساس بحرانی و پیشگیری از تصرف‌ها و حفاظت و حراست از منابع طبیعی مشارکت دارند.

وی با اشاره به همکاری خوب روستاییان و مرتعداران با نیروهای منابع طبیعی، تصریح کرد: این گروه‌ها در صورت مشاهده هرگونه سوء استفاده احتمالی در اراضی منابع طبیعی، در اسرع وقت از طریق تلفن ۱۵۰۴ به نیروهای یگان حفاظت از منابع طبیعی اطلاع می‌دهند.

ذاکری در خصوص صدور سند تک برگ کاداستر در هرمزگان، گفت: سال گذشته دو میلیون از شش میلیون هکتار اراضی ملی منابع طبیعی در هرمزگان دارای سند تک برگ کاداستر شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان بیان داشت: طرح صدور سند تک برگ کاداستر گامی مهم در تثبت و حاکمیت دولت بر اراضی ملی و پیشگیری از زمین خواری است.

در حراست از منابع طبیعی نباید دچار روزمرگی شد

رییس کل دادگستری هرمزگان نیز در این دیدار با تاکید بر حساسیت هر چه بیشتر نیروهای منابع طبیعی در حراست و حفاظت از اراضی ملی منابع طبیعی، گفت: در حراست از منابع طبیعی نباید دچار روزمرگی شد.

علی صالحی با بیان اینکه نیروهای منابع طبیعی باید نسبت به افتادن یک برگ درخت و حتی یک وجب خاک هم حساس باشند، افزود: منابع طبیعی امانتی است که به ما سپرده شده تا به ایندگان واگذار نماییم.

مدیرکل دادگستری هرمزگان تاکید کرد: باید از تمام گونه‌های درختی و گیاهی صیانت شده و با مستندسازی و کاداستر که بحث اصلی و مورد تاکید می‌باشد، نسبت به حفظ اراضی ملی تلاش کرد.

صالحی اظهار داشت: نیروهای منابع طبیعی باید با افزایش گشت‌های حفاظت و همپوشانی با سایر دستگاه‌های مرتبط نسبت به شناسایی نقاط حساس و رفع تصرف‌های احتمالی تلاش نمایند.

رییس کل دادگستری هرمزگان تصریح کرد: دستگاه قضایی در صیانت از عرصه‌های ملی مصمم است و با تخریب کنندگان اراضی ملی و جنگلی برخورد قانونی می‌شود.

وی بیان داشت: مردم نیز با همکاری و هماهنگی با دستگاه‌های متولی باید در بحث حفاظت و صیانت از اموال عمومی و بیت المال چه در امور اراضی و چه در منابع طبیعی، جنگل‌ها و محیط زیست جدی باشند.

از مساحت هفت میلیون و۲۰۰ هزار هکتاری استان هرمزگان، شش میلیون و ۹۰۰ هزار هکتار جزو عرصه‌های منابع طبیعی است که یک میلیون و ۸۰ هزار هکتار آن جنگل، چهار میلیون و ۹۳ هزار هکتار مرتع و یک میلیون و ۵۶۵ هزار هکتار آن را بیابان تشکیل می‌دهد.

۷۱۹۸/۶۰۴۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها