استاندار کردستان: پرواز سنندج - سلیمانیه برقرار شود

سنندج - ایرنا - استاندار کردستان گفت: با توجه به مراودات استان کردستان و اقلیم کردستان عراق، برقراری پرواز سنندج - سلیمانیه ضروری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان، بهمن مرادنیا روز یکشنبه در نشستی با مدیران شرکت هواپیمایی ایران ایر اظهار داشت: کردستان می تواند مقصد مناسبی برای اقلیم کردستان، در حوزه توریسم درمانی باشد اما به علت نبود پرواز سنندج - سلیمانیه، مسافران ترجیح می دهند با پرواز سلیمانیه - تهران مسافرت کنند و نیازهای درمانی خود را در پایتخت کشور برطرف کنند.
وی همچنین از کمی پروازهای هفتگی فرودگاه سنندج و نامناسب بودن زمان پروازها نیز گله مند شد و پیشنهاد داد این پروازها در ساعت اول وقت صبح و آخر وقت بعد از ظهر تنظیم شود تا بیشترین بهره وری را داشته باشد.
مرادنیا توسعه زیرساخت های حمل و نقل هوایی را مانند زیرساخت های زمینی و جاده ای، حائز اهمیت دانست و نسبت به توسعه همکاری فرودگاه سنندج و شرکت ایران ایر ابراز امیدواری کرد.

فرودگاه ۴۷ ساله سنندج با ۹۰۰ هزار متر مساحت در جنوب غربی شهر سنندج و در ابتدای جاده سنندج - کرمانشاه قرار دارد که از هفت سال پیش به عنوان فرودگاه بین المللی به فعالیت خود ادامه می‌دهد اما پروازهای آن تنها در مسیر سنندج - تهران خلاصه شده است.

۶۱۰۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =