نمایشگاه خوشنویسی کردی در سنندج برپا شد

سنندج - ایرنا - نمایشگاه خوشنویسی کردی از سری برنامه های کنگره بین المللی مشاهیر کرد در گالری دیار سنندج گشایش یافت.

بهمن مراد نیا استاندار کردستان و جلال قلعه شاخانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر رویکشنبه در گشایش مایشگاه خوشنویسی کردی حضور داشتند.

رئیس انجمن خوشنویسان کردستان در افتتاحیه این نمایشگاه اظهار داشت: خوشنویسی در استان قدمت تاریخی زیادی دارد و آثار بجامانده از هنرمندان این حوزه گواه این مدعا است.

امجد افتخار با اشاره به اینکه امیرنظام گروسی در عین سیاستمداری از بزرگان خوشنویسی ایران بود، اضافه کرد: هر جا بحث فرهنگ و هنر شود نام کردستان نیز مطرح است.

وی با بیان اینکه این انجمن سال ۶۴ در استان شکل گرفته است، گفت: در آن دوره خوشنویس ممتازدر استان نداشتیم امروز مایه افتخار است که نه تنها صدها ممتاز بلکه ده‌ها فوق ممتاز و چندین نفر استاد داریم.

افتخار با بیان اینکه کردستان در زمینه خوشنویسی بسیار پیشرفته است، یادآور شد: ثمره دو جشنواره دوسالانه کردی که شامل آثار اساتیدی از تمام نقاط ایران است در این نمایشگاه عرضه شده است.

وی با اشاره به اینکه ۵۵ اثر در این نمایشگاه در معرض دید قرار گرفته است خواستار ایجاد موزه خوشنویسی و ارتقای جایگاه این هنر والا در این استان شد.
کنگره بین المللی مشاهیر کُرد ۱۱ والی ۱۳ تیرماه امسال در کردستان برگزار می‌شود و در این برنامه قرار است ۳۰ نفر از مشاهیر کُرد و پنج نفر از کسانی که در ارتباط با موضوع کُرد و کُردشناسی فعالیت کردند، مورد تجلیل قرار گیرند.

۹۹۳۶ / ‏‬ ۳۰۳۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =