شهرداری تهران: مجسمه ۲۶ هنرمند معاصر ساخته می شود

تهران- ایرنا - مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران اعلام کرد: دومین سمپوزیوم مجسمه‌سازی مفاخر ایران (ویژه هنرمندان معاصر) از ۱۰ تا ۱۸ تیر در محل عمارت عین الدوله برگزار می شود و در جریان این رویداد هنری ۲۶ مجسمه ساز پرتره ۲۶ هنرمند معاصر ایران را خواهند ساخت.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از روابط عمومی این سازمان، برزین ضرغامی با بیان اینکه پس از انتشار فراخوان، ۵۲ هنرمند (۳۹ مرد و ۱۳ زن که ۱۸ نفر آنان زیر ۳۰ سال هستند) ثبت نام کردند اظهارداشت: در نهایت براساس سوابق هنری هنرمندان و با رأی شورای هنری، هنرمندان شرکت کننده در این رویداد انتخاب و پس از قرعه کشی ساخت پرتره یکی از مفاخر معاصر ایران به هر یک از مجسمه‌سازان سپرده شد.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با اشاره به اینکه مجسمه سازان حاضر در این رویداد باید با خمیر مجسمه سازی، پرتره هنرمندی که به آنها سپرده شده را بسازند گفت: پس از اتمام سمپوزیوم، مجسمه‌ها با مواد ماندگار قالب گیری و آثار در محل مشخص در سطح شهر نصب خواهند شد.

وی ساعت کار سمپوزیوم را از ۹ صبح تا ۱۷ اعلام و بیان کرد که بازدید از این رویداد برای علاقه مندان آزاد است.

ادامه داد: به هر یک از هنرمندان راه یافته به سمپوزیوم پس از اجرا و تحویل کامل اثر مبلغ ۷۰ میلیون ریال به همراه لوح تقدیر اعطا خواهد شد.

ضرغامی گفت: این سمپوزیوم با هدف ایجاد زمینه مشارکت فعال هنرمندان مجسمه ساز و به منظور تجلیل از مقام مفاخر فرهنگی و هنری ایران برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا، فردین اسفندیاری، سارا عزیزی، حسین دوپیکر، نادیا جوادی پاشاکی، عطا صحرایی، صبرعلی لوائی مجنده، سارا تقوی، آتنا خسروی، کامبیز هورسان، رضا قره باغی، علی اعتبار، حمید دریکوند، سمیه پیرحیاتی، آرسام آرمیده، مهدی خلیل پور، مرتضی دستجردی، مهناز نوروزی شهری، حمید رضا صادق زاده، محسن ناصریان، احمد عرب‌بیگی، محمود (کیوان) پورنصری نژاد، عنایت صحرایی، عباس مجیدی، یاسر حسینی، فرزانه بهرام‌نوری و فرانک یوسفی هنرمندان شرکت کننده در این رویداد معرفی شده‌اند.

عمارت عین الدوله در میدان هروی، خیابان وفامنش، کوچه جمالی شرقی واقع شده است.

تهرام/۹۳۴۳/‏‬ ۱۰۰۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =