۹ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۴۰
کد خبرنگار: 1796
کد خبر: 83375249
۰ نفر

برچسب‌ها

 قزوین در بهره مندی از انرژی برق مظلوم واقع شده است

قزوین - ایرنا - نماینده مردم بویین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی گفت: استان قزوین با وجود دارا بودن چند هزار واحد صنعتی و کشاورزی در حوزه بهره مندی از انرژی برق بین استان های کشور مظلوم واقع شده است.

روح بابایی صالح روز یکشنبه در مراسم افتتاح و بهره برداری پست برق ۴۰۰ کیلوولت دشتابی که با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو برگزار شد، افزود: استان قزوین در حوزه تولیدات صنعتی و کشاورزی جایگاه بسیار مطلوبی دارد اما نیازمند نگاه ویژه‌ای به حوزه تامین انرژی این استان هستیم.

وی اضافه کرد: شهرستان بویی زهرا دارای ۴۰۰ واحد تولیدی است و متاسفانه بیشتر از سایر شهرستان ها با افت ولتاژ برق روبرو است.

بابایی صالح به اخد مجوز برای احداث سیکل ترکیبی تولید برق در بویین زهرا اشاره کرد و گفت: این مجوز سالهاست که وجود دارد و بنابر دلایل نامعلوم و دست‌های پشت پرده هنوز در این شهرستان اجرایی نشده است.

نماینده مردم بویین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی به مشکلات برق منطقه‌ای زنجان اشاره کرد و گفت: هنوز یک نفر از قزوینی‌ها موفق نشده در هیات مدیره شرکت برق استان زنجان عضو شود و همین مسئله سبب شده تا صدایی برای شنیدن مطالبات واحدهای تولیدی استان قزوین وجود نداشته باشد.

بابایی صالح خاطرنشان کرد: ۷۰ درصد مصارف برق استان صرف تولیدات صنعتی و کشاورزی می‌شود که لازم است حمایت‌های ویژه ای در این رابطه لحاظ شود.

۹۹۲۵*۳۰۱۳