روستاییان مناطق محروم شاهین دژ خدمات پزشکی رایگان دریافت کردند

مهاباد - ایرنا - مدیر شبکه بهداشت و درمان شاهین دژ گفت: روستاییان این شهرستان در قالب طرح اردوی جهادی بسیج خدمات رایگان پزشکی دریافت کردند.

سیاوش جبارزاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این طرح با مشارکت بسیج جامعه پزشکی اجرا شد، اظهار کرد: این تیم پزشکی در قالب طرح شهید «رهنمون» با حضور در ۲ روستای منطقه محروم «ظاهر کندی» و «علی آباد» این شهرستان اعزام شدند.

وی با بیان اینکه ۴۳۰ نفر از خدمات ویزیت و داروی رایگان این اردوی جهادی استفاده کردند، ادامه داد: از این تعداد ۲۵۰ نفر از روستای ظاهرکندی و مابقی از روستای علی آباد بودند.

جبارزاده اضافه کرد: این اکیپ با استقرار در این مناطق محروم خدماتی شامل پزشک عمومی، کارشناس آموزش مامایی، روانشناسی و پرستار خدمات رایگان از جمله کنترل فشار و قند خون و کارشناس دارویی را به گروه‌های هدف ارائه کردند.

وی ادامه داد: اعزام گروه‌های پزشکی در راستای بهره مندی مردم ساکن در مناطق محروم و کم برخوردار از خدمات بهداشتی و درمانی و با همکاری بسیج جامعه پزشکی صورت می‌گیرد.

مدیر شبکه بهداشت ودرمان شاهین دژ گفت: بسیج جامعه پزشکی شاهین دژ از ابتدای سال جاری تاکنون چندین اکیپ به مناطق روستایی و سخت گذر این شهرستان اعزام کرده و تا پایان سال چندین اکیپ دیگر را به این مناطق اعزام می‌کند.

ارائه خدمات بهداشتی و درمانی رایگان به روستاهای محروم یکی از تاثیرگذارترین طرح‌های محرومیت زدایی و کمک به مردم بی بضاعت است که هر ساله در ایام و مناسبت‌های مختلف اجرا می‌شود.
این طرح‌ها به صورت داوطلبانه و با همکاری و مشارکت پزشکان متخصص و تیم‌های درمانی اجرا می‌شود.

شاهین دژ با ۹۱ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است.

۷۵۱۰/۶۱۸۵/۷۱۲۹

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha