۵۸ نفر در تصادفات جاده های کردستان جان باختند
عکس تزئینی است

سنندج - ایرنا - فرمانده پلیس راه کردستان با بیان اینکه تلفات جانی در تصادفات جاده ها و معابر برون شهری این استان در سه ماهه اول سال جاری ۲۸ درصد کاهش داشته است، گفت: در این مدت ۵۸ نفر بر اثر این حوادث جان خود را از دست داده اند.

سرهنگ عیسی گوهری عصر چهارشنبه در در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در بهار سال گذشته، ۸۱ نفر در اثر تصادفات رانندگی در جاده های این استان جان خود را از دست داده بودند که این تعداد امسال ۲۳ نفر کمتر است.

وی با بیان اینکه بیشترین تصادفات رانندگی در جاده های این استان واژگونی خودرو با ۴۸ درصد است، اضافه کرد: عدم توانایی راننده در کنترل خودرو به دلیل تخطی از سرعت ۳۴ درصد تصادفات را به خود اختصاص داده و بعد از آن، عدم توجه به جلو با ۲۱ درصد، تجاوز و انحراف به چپ با ۱۸ درصد، عدم رعایت حق تقدم با هشت درصد و عدم کنترل خودرو به دلیل خستگی و خواب آلودگی راننده با پنج درصد در رتبه های بعدی قرار دارند.

سرهنگ گوهری افزود: جاده دیواندره - سنندج ۱۱ درصد و جاده های سنندج - مریوان و سنندج - کرمانشاه هر دو با ۱۰ درصد بیشترین میزان وقوع تصادفات جاده ایی را به خود اختصاص داده و بیش از مسیرهای دیگر تصادفات رانندگی در این جاده‌ها روی داده است.

وی با اشاره به اینکه ۳۷ درصد کسانی که در استان کردستان درگیر تصادفات بوده و جان خود را از دست دادند در میانگین سنی ۳۰ تا ۴۰ سال بودند، یادآور شد: ۴۴ درصد کسانی که در تصادفات فوت کردند سرنشین های خودرو بوده و ۴۳ درصد کشته ها نیز راننده خودرو بودند.

فرمانده پلیس راه کردستان تاکید کرد: ۱۰ درصد کسانی هم که در تصادفات جان خود را از دست دادند راکب موتورسیکلت و سه درصد هم عابرین پیاده بودند.

طول شبکه راه‌های استان هفت هزار و ۸۳۴ کیلومتر است که این میزان شامل ۶ هزار کیلومتر راه روستایی، ٢٢٦ کیلومتر بزرگراه، ٣٠٨ کیلومتر راه اصلی و یک هزار و ٣٠٠ کیلومتر راه فرعی است.
۶۱۰۸/‌۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =