هلال احمر خراسان شمالی به ۳۸۵ نفر امداد رساند

بجنورد-ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی گفت: این جمعیت در بهار امسال به ۳۸۵ نفر از مصدومان و گرفتار شدگان در حوادث مختلف امدادرسانی کرده است.

محسن نجات روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امدادگران این جمعیت در بازه زمانی ۱۸ فروردین تا پایان خردادماه امسال به ۳۸۵ نفر مصدوم سوانح جاده ای، خدمات حضوری، شهری و کوهستان امداد رسانده اند.

وی تصریح کرد: در این مدت امدادگران در ۱۵۲ حادثه جاده ای به ۳۰۵ نفر مصدوم امدادرسانی کرده اند که در این سوانح، ۹۶ نفر به مراکز درمانی منتقل شدند.

وی افزود: بهار امسال امدادگران هلال احمر در ۳۳ مورد مراجعه حضوری افراد، امدادرسانی داشته اند که ۲۹ نفر از این مراجعان مصدوم، توسط هلال احمر امدادرسانی شده و ۲۵ نفر به مراکز درمانی منتقل شده اند.

نجات اظهار داشت: امسال ۲۱ حادثه سیل و آبگرفتگی امدادگران را به صحنه کشانده است.

وی گفت: همچنین ۴۷ حادثه شهری در بهار امسال گزارش شده که در این حوادث ۴۲ مصدوم توسط هلال احمر امدادرسانی شده و ۲۰ نفر به مراکز درمانی انتقال یافته اند.

وی خاطرنشان کرد: ۹ نفر هم در ۱۳ حادثه کوهستان توسط جمعیت هلال احمر استان امدادرسانی شدند که چهار نفر به مراکز درمانی برده شدند.

به گفته مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی، بهار امسال، در حوادث جاده ای استان ۲۹۲ تیم، سیل و آبگرفتگی ۷۴ تیم، حوادث شهری ۴۷ تیم و حوادث کوهستان ۱۹ تیم از جمعیت هلال احمر استان حضور داشته‌اند.

جمعیت هلال احمر خراسان شمالی حدود هزار و ۵۰۰ امدادگر و نجاتگر داوطلب و ۱۸ پایگاه امداد و نجات ثابت و موقت فصلی دارد.

۷۱۸۵/‏‬۵۱۳۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =