۹ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۵۹
کد خبرنگار: 2105
کد خبر: 83374964
۰ نفر

برچسب‌ها

کردستان ۱۰۱ روز هوای پاک داشت

سنندج - ایرنا - معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت از محیط زیست کردستان گفت: این استان امسال در تمامی روزها شاهد هوای پاک بوده است.

اقبال حمیدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا روز شنبه هشتم تیر امسال به عبارتی ۱۰۱ روز هوای پاک در استان داشتیم.

وی اضافه کرد: در ماه‌های نخست سال گذشته استان ۳۹ روز هوای پاک، ۳۹ روز قابل قبول و ۱۵ روز ناسالم برای گروه‌های حساس و ۸ روز ناسالم برای عموم مردم را داشت.

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت از محیط زیست کردستان گفت: بر اساس داده‌های ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا در شهرهای سنندج، سقز، بانه، قروه و مریوان شرایط کیفیت هوای استان در بهار امسال بسیار مطلوب‌تر از سال گذشته بود.

حمیدی اظهار داشت: وجود جریانات جوی دراستان باعث می‌شود خیلی سریع‌تر گردوخاک‌های وارد شده به هوای استان که منشأ آن عراق است، خارج شود.

تمامی ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای موجود در شهرستان‌های استان به سیستم جامع پایش کیفی هوای کشور متصل هستند.

بر اساس شاخص‌های سنجش کیفیت هوا، اگر شاخص کیفیت هوا کمتر از ۵۰ باشد، هوا پاک، بین ۵۱ تا ۱۰۰ قابل قبول، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و بیشتر از ۳۰۱ خطرناک تلقی می‌شود.

۹۹۳۶ / ‏‬ ۳۰۳۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =