۸ تیر ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۳۵
کد خبرنگار: 2456
کد خبر: 83374249
۰ نفر
مقام حزب الله: طرح موضوع وطن جایگزین، توطئه علیه لبنان است

بیروت- ایرنا- "هاشم صفی الدین" رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان گفت: هرکس به دنبال طرح موضوع وطن جایگزین در لبنان است، دشمن این کشور است و تفاوتی ندارد آمریکایی باشد یا عرب و یا از منطقه خلیج فارس، در هر حال طرح این موضوع توطئه علیه لبنان است.

به گزارش خبرگزاری رسمی لبنان، "صفی الدین" در شهر نبطیه واقع در جنوب لبنان اظهار داشت: در برابر چالش های موجود، موضع روشنی داریم، انشاء الله این راهی که در پیش گرفتیم راه مقاومت و ولایت فقیه و راه امام خمینی (ره) و اسلام ناب محمدی (ص) باشد.

وی همچنین "معامله قرن" را یکی از ابزارهای مورد استفاده آمریکا، آل سعود و برخی حاکمان منطقه خلیج فارس دانست که هدف از آن محاصره جمهوری اسلامی ایران است تا از این راه به آن اعلام کنند قضیه قدس شریف فروخته شد.

صفی الدین تاکید کرد، "معامله قرن" یکی از ابزارهای نبرد است و از همین رو کاملاً طبیعی است که مقاومت در فلسطین، لبنان، سوریه، عراق، یمن و بحرین و تمام کشورهای عربی و اسلامی آزاد و شریف قلب و عقل و منطق خود را با جمهوری اسلامی ایران همراه سازند و در برابر آمریکا بایستند.

وی سپس با قدردانی از موضع سیاسی لبنان مبنی بر مخالفت با طرح "معامله قرن" گفت، این موضع نشان می دهد لبنان مانند دژ مستحکم و قوی است و مخالفت آن با "معامله قرن" و طرح موضوع وطن جایگزین به این معنی است که سران و حاکمان بحرین و عربستان سعودی علیه لبنان توطئه می کنند و این موضوعی است که قبلاً به آن اشاره کرده بودیم.

از آنجا که تعداد زیادی از پناهجویان فلسطینی در کشورهای مختلف دنیا از جمله اردن، مصر و لبنان به سر می برند، رژیم صهیونیستی درنظر دارد با طرح موضوع وطن جایگزین حق بازگشت پناهجویان فلسطینی را از بین ببرد.

در این میان یکی از اهدافی که طرح ننگین آمریکا موسوم به "معامله قرن" به دنبال تحقق آن است، همین موضوع وطن جایگزین و اسکان پناهجویان فلسطینی در کشورهایی است که اکنون در آن به سر می برند.

لبنان به طور قاطع مخالفت خود را با طرح موضوع وطن جایگزین اعلام کرده است به ویژه اینکه اکنون علاوه بر فلسطینی ها تعداد زیادی از پناهجویان سوری نیز در لبنان به سر می برند و بنابر آمار موجود تعداد آنان بالغ بر یک و نیم میلیون نفر اعلام شده است.

موضوع وطن جایگزین برای فلسطینیان در پی بحران‌های سوریه، یمن، عراق و لیبی قوت بیشتری گرفت به این ترتیب که این بحران ها موجب شد موضوع فلسطین کمتر مورد توجه رسانه‌ها و افکارعمومی جهانی قرار بگیرد و رژیم صهیونیستی نیز از این فرصت برای تکرار ایده وطن جایگزین فلسطینیان استفاده می‌کند.

به هر حال وطن جایگزین نه تنها از سوی مقامات اردن و مصر و نیز اغلب کشورها رد شده است بلکه فلسطینیان نیز هیچ‌گاه زیر بار آن نخواهند رفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =