۸ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۴۲
کد خبرنگار: 2256
کد خبر: 83374153
۰ نفر
تاکید بر تجارت آزاد و عادلانه در بیانیه پایانی گروه ۲۰

پکن - ایرنا - رهبران کشورهای حاضر در اجلاس گروه ۲۰ در اوزاکا ژاپن در بیانیه پایانی خواستار پیشبرد تجارت آزاد و عادلانه و چند جانبه بین المللی شدند.

در این بیانیه که خبرگزاری کیودو ژاپن منتشر کرده، آمده است که باید از تجارت شفاف و آزاد و عادلانه در بازارهای بین المللی حمایت شود. در این بیانیه به طور مستقیم به موضوع حمایت گرایی یکجانبه تجاری اشاره‌ای نشده است.

در این بیانیه با اشاره به تشدید تنش‌های ژیوپلتیک و تجاری آمده است: تجارت بین المللی و سرمایه گذاری و نوآوری موتورهای مهم رشد اقتصادی در دنیا هستند و اهمیت زیادی برای اشتغال زایی دارند.

همچنین در این بیانیه بر اهمیت توجه به تحولات اقلیمی تاکید شده و همه ۱۹ عضو از میان ۲۰ کشور به جز آمریکا از پیمان تحولات اقلیمی پاریس حمایت کرده‌اند.

گروه ۲۰ افزوده است که ترکیه و اتحادیه اروپا به طور کامل برای پیشرفت در مقابله با تحولات اقلیمی و اجرای دقیق پیمان پاریس در سال ۲۰۱۵ میلادی با یکدیگر همکاری خواهند کرد.

واشنگتن در این اجلاس یک بار دیگر از تصمیمش برای خروج از این پیمان دفاع کرد.

گروه ۲۰ که پس از دو روز نشست خود را در اوزاکا ژاپن خاتمه داد، نمایندگی ۸۰ درصد از رشد اقتصادی دنیا و ۸۵ درصد از تولید ناخالص داخلی جهان هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =