ابراز خوشحالی کاپیتان اسبق تیم ملی از صعود والیبال ایران

ارومیه- ایرنا- کاپیتان اسبق تیم ملی والیبال گفت: از صعود ایران به مرحله نهایی لیگ ملت های 2019 به قدری خوشحالم که زبانم قادر به وصف احساسات درونی ام نیست.

یدالله کارگرپیشه روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به عنوان کسی که بیش از ۶۰ سال عاشقانه برای والیبال ارومیه و کشورم از دل و جان مایه گذاشته ام، افتخار آفرینی بازیکنان تیم ملی را به تک تک آنان و مردم ورزش دوست ایران اسلامی و شهر عشاق والیبال تبریک و تهنیت می گویم.

وی بیان کرد: در این روزهای والیبالی حال من نیز همچون حال تیم ملی ایران خوب است و با تماشای غرورآفرینی بازیکنان با انگیزه و تلاشگر مان احساس غرور و سربلندی می کنم.

وی ادامه داد: تیم ملی ایران امروز جمعه در حالی مقابل تیم قدرتمند صربستان به پیروزی رسید که در تمامی فاکتورهای حمله، سرویس، دفاع و توپ گیری عملکرد بی نقص و کم اشتباهی داشت.

پیشکسوت والیبال کشور گفت: تک تک بازیکنان برای ما قابل احترام هستند ولی هنرنمایی بازیکنان ملی پوش ارومیه ای از جمله پاس کاری های سعید معروف، توپ گیری های حضرت پور و حمله های زهرآگین عبادی پور افتخار دیگری برای شهر عشاق والیبال آفرید.

کارگرپیشه افزود: تیم ملی صربستان در این دیدار با اغلب بازیکنان اصلی خود به میدان آمده بود ولی هماهنگی و انسجام تیمی ایران سه امتیاز این دیدار حساس و دیدنی را نصیب ما کرد تا در فاصله ۲ بازی مانده تا پایان مرحله مقدماتی به عنوان سرگروه راهی مرحله نهایی در شهر شیکاگوی آمریکا شویم.

وی اضافه کرد: ایران در پوئن های ۱۵ به بعد عملکرد قابل قبولی مقابل حریف داشت و به خوبی توانست افسار بازی را به دست بگیرد و امتیازهای از دست رفته را جبران کند.

تیم ملی والیبال ایران با پیروزی مقابل صربستان، صعود خود به مرحله نهایی لیگ ملت‌ها را قطعی کرد.

ایران از ساعت ۱۸:۳۰ امروز (جمعه) در بلغارستان به مصاف صربستان رفت و با نتیجه سه بر یک این تیم را شکست داد. ست‌های اول، سوم و چهارم این بازی با امتیازهای ۲۵ بر ۲۳، ۲۵ بر ۲۲ و ۲۵ بر ۱۹ به سود ایران رقم خورد و صربستان فقط در ست دوم با نتیجه ۲۸ بر ۲۶ پیروز شد.

ایگور کولاکوویچ در این بازی تیم خود را با ترکیب سعید معروف، امیر غفور، سیدمحمد موسوی، علی شفیعی، میلاد عبادی‌پور، پوریا فیاضی و محمدرضا حضرت‌پور روانه میدان کرد.

با این نتیجه، تیم ملی ایران با ۱۱ برد و ۳۳ امتیاز پیش از برگزاری دیگر مسابقات روز نخست هفته پنجم در صدر جدول رده‌بندی قرار گرفت. به این ترتیب صعود ایران به مرحله نهایی مسابقات قطعی شد و ۲ بازی بعدی ایران با بلغارستان و آمریکا فقط در تعیین جایگاه نهایی این تیم در مرحله مقدماتی تأثیرگذار است.

تیم ملی ایران در ۲ دیدار بعدی خود به ترتیب ۸ و ۹ تیر ماه جاری از ساعت ۱۸:۳۰ به مصاف تیم های بلغارستان و آمریکا می رود.

سعید معروف، میلاد عبادی پور و محمدرضا حضرت پور سه بازیکن ارومیه ای حاضر در هفته پنجم رقابت های لیگ ملت های ۲۰۱۹ والیبال هستند.

۳۰۷۲ / ‏۷۱۵۶

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha