داورزنی: دوران حضور تعداد زیاد پلیس در ورزشگاه‌ها به سر آمده است

تهران - ایرنا - معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: دورانی که تعداد زیادی پلیس در ورزشگاه‌ها حضور داشته باشند به سر آمده است. تیم‌های لیگ برتری باید زیرساخت‌های لازم برای تامین امنیت در ورزشگاه را فراهم کنند.

محمدرضا داورزنی امروز (جمعه) با اشاره به ابلاغیه سازمان لیگ فوتبال به باشگاه‌های لیگ برتر مبنی بر برطرف کردن مشکلات ورزشگاه‌ها اظهار داشت: فوتبال بسیار حرفه‌ای شده و ورودی تماشاگران از طریق بلیت الکترونیک با صندلی‌های شماره‌دار انجام می‌شود و دوربین‌های داخل ورزشگاه نیز رفتار تماشاگران را زیر نظر می‌گیرد. دوران اینکه نیروهای پلیس زیادی در ورزشگاه حضور داشته باشند به سر آمده و باید همه باشگاه‌های حاضر در لیگ برتر زیرساخت‌های خود را در این خصوص اصلاح کنند.

وی افزود: در مشهد، اصفهان، تبریز، اهواز و حتی کرمان که اخیراً گل‌گهر سیرجان را در لیگ برتر دارد، می‌تواند این کار را انجام داد. البته نقص‌هایی وجود دارد که باشگاه‌ها باید پیش از آغاز لیگ نوزدهم آن را رفع کنند.

داورزنی که در حاشیه رقابت‌های باشگاهی چوگان در مجموعه قصرفیروزه به سوالات خبرنگاران پاسخ می‌داد، گفت: چوگان به نام ایران در یونسکو ثبت جهانی شده است و قطعاً برای اینکه این رشته را بیشتر توسعه بدهیم، باید طبق منویات مقام معظم رهبری برای موفقیت این رشته بکوشیم. چون این رشته یک ورزش بومی است و برخلاف رشته‌های وارداتی، برای ایران است و باید جایگاه آن را در جهان نیز بهبود ببخشیم.

وی افزود: البته برای این توسعه نیاز است که همه سازمان‌ها و ارگان‌ها وارد عمل شوند و با در اختیار قرار دادن زمین‌هایی که در اختیار دارند، به فدراسیون کمک کنند و فدراسیون نیز به پرورش ورزشکاران این رشته کمک کند. این رشته کمک همه نهادهای کشور را می‌طلبد.

معاون وزیر ورزش و جوانان با اشاره به برگزاری لیگ ملت‌های والیبال در دو شهر ارومیه و اردبیل گفت: در کشورهایی مانند ایتالیا و لهستان به دلیل علاقه مردم این کشورها، زمین‌های فوتبال را نیز به گونه‌ای طراحی کرده‌اند که امکان برگزاری مسابقات والیبال با حضور تماشاگران زیاد وجود دارد. در ارومیه نیز گفتم که امکان انجام این کار برای ایران نیز باید فراهم شود. اگر به میزبانی ایران در دو شهر ارومیه و اردبیل دقت کنید می‌بینید که علاقمندان به این رشته زیاد بودند که با چنین کاری می‌تواند همه هواداران این ورزش را در یک مجموعه ورزشی گرد هم آورد.

داورزنی به موضوع پاداش وزارت ورزش و جوانان به ورزشکاران مدال‌آور اشاره کرد و خاطرنشان کرد: پاداش بازیکنان و مربیان، طبق آیین‌نامه مشخص شده است که فدراسیون باید به آنها پرداخت کند. حال اگر فدراسیونی می‌خواهد به تیم‌های پایه یا برخی اعضای کادر فنی مبلغی پرداخت کند، باید این کار را از بودجه خود انجام دهد و آنها اجازه ندارند رقمی که برای ورزشکار تعیین شده کم یا زیاد کنند.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha