حماس، حمایت بحرین از رژیم صهیونیستی را محکوم کرد

تهران- ایرنا- جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) روز جمعه با انتشار بیانیه ای، سخنان وزیر خارجه بحرین در حمایت از رژیم صهیونیستی را محکوم کرد و اظهارات وی را غیر مسؤولانه خواند.

جنبش حماس در این بیانیه می گوید؛ سخنان غیرمسؤولانه خالد بن احمد آل خلیفه و دفاع دائمی وی از رژیم صهیونیستی و تأکید بر اینکه این رژیم بخشی از میراث منطقه است و باید با آن صلح کرد و اینکه دشمن اصلی ما رژیم صهیونیستی نیست، بشدت محکوم است.

این سخنان و اندیشه‌ها، عجیب و به دور از ارزش‌های ملت بحرین است؛ زیرا این ملت همواره حامی مقاومت و دوستدار فلسطین بوده است.

سخنان وزیر خارجه بحرین در تقابل و خارج از عرف امت‌های عربی و اسلامی به عنوان عمق راهبردی ملت فلسطین و مطالبات عادلانه آن است.

جنبش حماس از ملت و همه احزاب بحرینی خواست این سخنان و عادی سازی رابطه با رژیم صهیونیستی را محکوم کنند. همان گونه که با مواضع درخشان خود توطئه "معامله قرن" را محکوم کردند.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین خواستار ادامه حمایت از مقاومت و پایداری در برابر همه توطئه‌ها تا آزادی کامل سرزمین و مقدسات سرزمین های اشغالی شده است.

«خالد بن احمد آل خلیفه» وزیر خارجه بحرین روز چهارشنبه در مصاحبه با روزنامه صهیونیستی «تایمز اسرائیل» در ادامه تلاش‌های کشورش برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی گفت: منامه خواستار صلح با اسرائیل است.

به نوشته روزنامه صهیونیستی تایمز اسرائیل، وزیر خارجه بحرین افزود: نشست منامه می‌تواند همانند معاهده "کمپ دیوید" باشد که منجر به عادی سازی روابط میان مصر و اسرائیل شد.

وی گفت: اسرائیل اینجاست و باقی است و این حق اسرائیل است که به عنوان یک کشور با مرزهای امن وجود داشته باشد.

"خالد بن احمد آل خلیفه" با بیان اینکه ما خواهان روابط بهتر با اسرائیل و صلح با آن هستیم، مدعی شد که بسیاری از کشورهای دوست بحرین در منطقه نیز به این موضوع باور دارند.

«نشست منامه» در روزهای سه شنبه و چهارشنبه (۴ و ۵ تیرماه) با عنوان جعلی «صلح به خاطر شکوفایی اقتصادی» در قلب یک کشور عربی برگزار شد تا مقدمه‌ای برای اجرای معامله قرن باشد.

نمایندگانی از کشورهای عربی شامل: مغرب، اردن، مصر، امارات و عربستان سعودی به علاوه میزبان در این نشست حضور داشتند اما، همه گروه‌های فلسطینی به اتفاق این نشست را تحریم و از شرکت در آن خودداری کردند.

طرح معامله قرن شامل انضمام کامل قدس اشغالی به سرزمین‌های اشغالی (رژیم صهیونیستی)، انضمام شهرک‌های موجود در کرانه باختری به این رژیم، نابودی کامل حق بازگشت آوارگان فلسطینی به وطن خود و تعیین منطقه «ابودیس» به عنوان پایتخت کشور فلسطین است.

«جرد کوشنر» مشاور و داماد «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا دو روز پیش در سخنرانی خود در نشست منامه با این ادعای پوشالی که سرمایه گذاری پیش شرط پایان درگیری‌ها است، از توطئه اقتصادی ۵۰ میلیارد دلاری در قالب طرح «معامله قرن» پرده برداشت.

برگزاری این نشست با مخالفت بسیاری از گروه‌های فلسطینی، مردم کشورهای عربی و شخصیت‌های مختلف در جهان مواجه شد اما برخی مقام‌های عربی با حضور در آن، بر خلاف افکار عمومی خود گام برداشتند و همین امر موجب ایجاد شکاف بیشتر بین آنان شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =