امام جمعه کرمانشاه: تحریم رهبر انقلاب به معنای تحریم جهان اسلام و ملت بزرگ ایران است

کرمانشاه - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با محکوم کردن اقدام مذبوحانه و نابخردانه رئیس جمهور آمریکا در قرار دادن نام رهبر معظم انقلاب در لیست تحریم‌ها، گفت: این کار به معنای تحریم جهان اسلام و ملت بزرگ ایران است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله مصطفی علما در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کرمانشاه اظهار داشت: رئیس جمهور آمریکا در حالی دست به تحریم رهبر معظم انقلاب زده که گمان می‌کند ایشان نیز مانند رهبران خود و کشورهای همپیمانشان از دارایی و املاک زیادی برخوردار است.
وی ادامه داد: این در حالیست که رهبر معظم انقلاب به عنوان ساده زیست ترین رهبر جهان تنها از یک منزل قدیمی برخوردار است که آن هم نیازی به تحریم و برپایی این همه جار و جنجال ندارد.
آیت الله علما با اشاره به کژفهمی‌های رئیس جمهور آمریکا، تاکید کرد: تحریم رهبر یک کشور به معنای تحریم همه آن ملت و حتی جهان اسلام است که ایشان رهبری آن را برعهده دارند.
نماینده ولی فقیه در استان همچنین با اشاره به ادعای همیشگی آمریکایی‌ها در خصوص حقوق بشر، گفت: آنها دقیقاً مقابل مفهوم این جمله ایستاده و به بزرگترین نقاظ حقوق بشر تبدیل شده‌اند.
وی، ترور و کشتار ده‌ها هزار نفر از مردم بی گناه در کشورهای مختلف از جمله ایران، به شهادت رساندن ۷۲ تن از یاران انقلاب به همراه شهید دکتر بهشتی در دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی، به راه انداختن جنگ هشت ساله با ایران به گونه‌ای که شهدای آن هنوز تشییع می‌شوند، موشک باران دزفول و تحریم‌های ناجوانمردانه را نمونه‌هایی از حقوق بشر آمریکایی عنوان کرد.
آیت الله علما همچنین به روز مبارزه با سلاح‌های شیمایی و میکروبی اشاره کرد و گفت: بمباران شیمیایی سردشت و حمله ناجوانمردانه به زنان و کودکان و مردم این شهر نمونه‌ای دیگر از جنایاتی است که به تحریک آمریکا توسط دست نشانده‌هایش انجام شد.
امام جمعه کرمانشاه در بخش دیگری از خطبه‌های نماز به هفته قوه قضائیه و سالروز شهادت آیت الله دکتر بهشتی و ۷۲ یار انقلاب اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب این شهید والامقام را مزین به همه خصایص نیک انسانی و اخلاقی دانسته و همواره از ایشان به نیکی یاد می‌کنند.
وی همچنین به دیدار اخیر مسئولان قوه قضائیه با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: ایشان در این دیدار عنوان کردند که عدالت باید محور دستگاه قضائی باشد.
آیت الله علما به سرنگونی پهپاد فوق پیشرفته امریکا توسط سپاه پاسداران اشاره کرد و گفت: ارزش این پهپاد معادل ۱۲ جنگنده اف ۱۶ است، اقدامی که اقتدار و صلابت جمهوری اسلامی را در برابر حرکات دشمنان را نشان داد.
نماینده ولی فقیه در استان همچنین با اشاره به فصل نقل و انتقال مسکن از صاحب خانه‌ها و مالکان واحدهای مسکونی خواست تا با توجه به افزایش سرسام آور قیمت رهن و اجاره بیش از گذشته هوای مستأجران را داشته باشند.
وی تصریح کرد: تأمین هزینه‌های پیش قسط و اجازه منزل برای بسیاری از مردم با توجه به موج گرانی که در این خصوص راه افتاده سنگین است به همین خاطر لازم است مالکان در این شرایط انصاف را رعایت کنند.
آیت الله علما گفت: اگر ما مراعات یکدیگر را داشته باشیم بدون شک خداوند نیز مراعات حال ما را می‌کند و خیر و برکت در زندگیمان قرار می‌دهد.
امام جمعه کرمانشاه همچنین با اشاره به هشتم تیر سالروز شهادت امام صادق (ع)، ایشان را مظهر بصیرت و آگاهی خوانده و پیروی از این امام همام را موجب عاقبت بخیری در دنیا و آخرت دانست.
وی همچنین به ۱۲ تیر سالروز حمله ناوگان آمریکا به هواپیمای مسافربری کشورمان اشاره کرد و گفت: این اقدام ضد انسانی آمریکا برای همیشه لنگه ننگنی بر دامنشان خواهد بود.
آیت الله علما در پایان به اول ذیقعده سالروز ولایت حضرت معصومه (ع) و روز دختر نیز اشاره و با بیان اینکه آن بانوی مکرمه از فضائل بیشماری برخوردار بودند، ایشان را الگویی بسیار شایسته برای دختران مسلمان دانسته و از آنها خواست تا در زندگی خود راه و روش ایشان را در پیش گیرند.

۷۴۵۸/‏۳۰۳۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =