امام جمعه موقت سروآباد: وحدت حلقه گمشده جهان اسلام است

سنندج - ایرنا - امام جمعه موقت سروآباد وحدت را حلقه گمشده جهان اسلام اعلام کرد و گفت: دشمنان با ایجاد تفرقه و اختلاف در بین مسلمانان به دنبال نفوذ در جوامع اسلامی هستند.

ماموستا عبدالرحمان رحمانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سروآباد اظهار داشت: دشمنان به این نتیجه رسیده‌اند که با جنگ رودررو و زور نمی‌توانند در مقابل مسلمانان قرار بگیرند از این رو به جنگ نرم روی آورده‌اند.

وی افزود: توهین به مقدسات دینی مسلمانان، افزایش قتل و کشتار در بین جوامع اسلامی، ترویج تروریست و حمایت از تروریست‌ها، دامن زدن به اختلافات مذهبی قومی، اسلام هراسی و اسلام ستیزی نمونه‌هایی از برنامه‌های دشمنان برای ضربه زدن به اسلام است.

امام جمعه موقت سروآباد تاکید کرد: آنچه که می‌تواند نقشه‌ها و توطئه‌های دشمنان را خنثی و نقش برآب کند، تقویت وحدت و همبستگی جهان اسلام است و این همان چیزی است که دشمنان از آن هراس و وحشت دارند.

وی یادآور شد: خداوند متعال در آیه ٢۸ سوره فتح به پیروزی نهایی اسلام بر همه ادیان و جهانی‌سازی اسلامی اشاره می‌کند و مسلمانان به یقین بدانند که خداوند حامی و پشتیبان اسلام و مسلمانان است و در این راه حق بر باطل چیره می‌شوند.

ماموستا رحمانی مسلمانان را به تقوای الهی سفارش کرد و گفت: آنچه که موجب رستگاری انسان در دنیا و قیامت می‌شود کسب تقوای الهی و پیروی از دستورات دینی است.

شهرستان سروآباد با ۲ بخش مرکزی و هورامان و جمعیتی بیش از ۵۰ هزار نفر در فاصله ۹۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

۷۳۵۴ / ‏‬ ۳۰۳۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =