امام جمعه قرچک: حکومت اسلامی در سایه قضاوت اسلامی محقق میشود

تهران – ایرنا – امام جمعه شهرستان قرچک گفت: اگر قضاوت ما بر اساس آموزه های دین مبین اسلام نباشد، نمی توانیم به آن حکومت اسلامی بگوئیم و در اصل حکومت اسلامی در سایه قضاوت اسلامی محقق می شود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام حجت الله اسماعیلی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرستان قرچک با گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی و یاران با وفای ایشان گفت: هدف از تشکیل قوه قضائیه، ایجاد احساس آرامش در جامعه و احقاق حق مظلومان است.
وی با اشاره بر نقش مؤثر قضات در تحقق عدالت در جامعه گفت: یک قاضی آگاه، دقیق، مخلص و عادل می‌تواند با یک رأی زندگی هزاران نفر را نجات دهد و یا یک قاضی سهل انگار و غیر متعهد با یک رأی خطا، هزاران نفر را به خاک سیاه بنشاند که این نشان دهنده اهمیت قضاوت است.
وی تأکید کرد: یکی از وظایف مهم قوه قضائیه که نیاز امروز جامعه محسوب می‌شود، مبارزه با فقر و فحشاء است، مردم حق دارند که مبارزه مسئولان با مفسدین اقتصادی و هنجار شکن‌های فرهنگی و اخلاقی را نظاره گر باشند و برخورد قاطع با آنان را ببینند.
امام جمعه قرچک افزود: کوچه، خیابان، بازار، مدرسه و دانشگاه باید به محلی نا امن برای افراد شرور، فاسد و ضد انقلاب تبدل شود، چرا که دشمنان نظام تلاش دارند تا با هر وسیله از جمله اعتیاد و فساد اخلاقی، جامعه اسلامی را از درون متلاشی کنند.
وی با اشاره به نامگذاری هفته دوم تیرماه از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان هفته حقوق بشر آمریکایی گفت: در ششم تا دوازدهم تیر ماه ملت ایران شاهد خیانت و ظلم آشکار آمریکا به ایرانی هستند، ترور نافرجام رهبر معظم انقلاب در ششم تیرماه سال ۶۰، بمباران شیمیایی سردشت در تیرماه سال ۶۶، ترور شهید صدوقی در ۱۱ تیر ۶۱ و شلیک به هواپیمای مسافربری ایران در ۱۱ تیر سال ۶۷ تنها گوشه‌ای از جنایات آمریکا علیه ملت ایران است.
اسماعیلی با اشاره به اعمال تحریم آمریکا علیه رهبر معظم انقلاب در هفته حقوق بشر آمریکایی گفت: ترامپ با این جسارت احمقانه در اصل حیاتش را تحریم کرده است چون میلیونها عاشق جان برکف در دنیا آماده انتقام از او هستند، امام خامنه ای فقط امام و رهبر و نور چشم ما نیست بلکه به تمام دنیای عزت و آزادی تعلق دارد.
تهرام/۷۲۵۴/‏/‏۶۱۳۹
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =