امام جمعه بجنورد: حقوق بشر آمریکایی تنها یک فریب است

بجنورد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی گفت: حقوق بشر آمریکایی که مدعیانش از آن حرف می‌زنند، فریبی بیش نیست.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین ابوالقاسم یعقوبی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بجنورد اظهار داشت: حقوق بشر آمریکایی، مسخره و چیزی متناقض با عمل آنان است، هواپیمای مسافربری ایران را می‌زنند، یمن را بمباران کرده و زن و کودکان را می کشند، پلیسش با خشونت، سالی چند صد نفر را با تیر مستقیم هدف می‌گیرد و ادعای طرفداری از حقق بشر هم دارد.

وی افزود: در واقع عمل و نحوه مدیریت آمریکایی ها، طرفداری و حمایت از حقوق بشر را ثابت نمی‌کند.

امام جمعه بجنورد خاطرنشان کرد: حقوق بشر آمریکایی فریبی برای حکومت بر مردم و کشورها است، زیرا خود خشن‌ترین و بدترین انسان‌های روی زمین هستند و حقوق بشر را پایمال کرده اند.

وی در بخش دیگر سخنان خود به ساقط کردن پهپاد جاسوسی آمریکا توسط ایران اشاره کرد و گفت: این اقدام سپاه، نشان از قدرت و اقتدار ایران است، پهپادی که معادل ۱۲ هواپیمای بمب افکن اف .۱۶ برایش هزینه شده و دشمن می‌خواست پس از سخنان رهبری، نشان دهد که قدرت دارد، اما دست سپاه چه زیبا آن را هدف گرفت و ساقط کرد و این قدرت نمایی ایران، کاخ سفید را چند روز گیج کرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی اظهار داشت: رئیس جمهوری اسلامی ایران هم از این اقدام سپاه قدردانی کرد و مردم هم آن اقتدار را تحسین کردند و این است مصداق نتیجه گول نخوردن از لبخند دشمن.

حجت الاسلام یعقوبی با اشاره به پاسخ رهبر معظم انقلاب به نخست وزیر ژاپن اظهار داشت: رهبر انقلاب پیش از سخن گفتن با نخست وزیر ژاپن، به مسجد جمکران رفتند تا از امام زمان کمک بگیرند، تا تصمیمی گرفته شود که مایه عزت و عظمت این مردم باشد و همین معنویت، ایشان را حکیم کرده است.

امام جمعه بجنورد خاطرنشان کرد: سخنان رهبر معظم انقلاب، روزنه جدیدی به روی نقلاب گشود و انقلاب را صادر کرد.

وی با اشاره به تشییع و خاکسپاری ۱۰ شهید گمنام در استان در هفته آینده گفت: ۱۰ شهید مهمان استان می‌شوند و از مردم دعوت می‌شود تا با حضور خود در مراسم معنوی تشییع، استقبال و بدرقه این شهیدان شرکت کنند.

حجت الاسلام یعقوبی به هفته قوه قضائیه هم اشاره کرد و افزود: مردم باید با حل کردن مسائل و مشکلات به صورت کدخدامنشی، کمک کار قوه قضائیه باشند و از شمار پرونده‌ها بکاهند.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی گفت: شهید بهشتی، شخصیتی شاخص در نظام اسلامی و در حکم مالک اشتر حضرت امام (ره) بودند.

۷۱۸۵/۵۱۳۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =