مدیریت با تدبیر ، رفاه را در جامعه افزایش می دهد

اصفهان- ایرنا- امام جمعه تیران و کرون گفت: مدیریت با تدبیر فقر و فساد را با وجود منابع گسترده کشور از بین می برد و رفاه را افزایش می دهد.

حجت‌الاسلام و المسلمین حسین رشیدیان در خطبه‌های نماز جمعه تیران افزود: منابع زیادی در کشور ایران وجود دارد و برخی از کشورها چنین ظرفیت‌هایی را نداشته و یا ذخایر و ظرفیت آنها به اندازه منابع ایران نیست.

وی اظهار داشت: باید این ظرفیت و توانایی برای رفع فقر و کمک به معیشت و زندگی مردم مصرف شود و یک مدیریت کارآمد قادر به بهره گیری از این ظرفیت برای رشد اقتصادی کشور و رفع فقر و فساد خواهد بود.

امام جمعه تیران ادامه داد: باید برنامه‌های اقتصادی کشور بر اساس دستورات دینی و مبتنی بر حمایت از تولیدات داخلی استفاده و مورد بهره برداری قرار گیرد تا صنعت کشور رشد پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه کشورهای دنیا با استفاده از فناوری نوین به سمت پیشرفت و توسعه رفته‌اند، تصریح کرد: این ظرفیت‌ها باید در داخل کشور تقویت و فرصت‌های اقتصادی و تولیدی آن بیش از پیش توسعه پیدا کند.

وی چنین وضع اقتصادی در کشور را زیبنده جامعه اسلامی ندانست، بیان کرد: تکیه بر توانایی داخلی و دوری از فرهنگ غلط مثل اقتصاد نفتی و مصرف گرایی به رشد کشور کمک می‌کند.

وی به هفته قوه قضائیه و توصیه‌های رهبر انقلاب به کارکنان این قوه اشاره کرد و گفت: دستگاه قضائی باید تحول جدی در درون خود برای عدالت محوری و افزایش رضایت عمومی و کاهش مفاسد در کشور ایجاد کند.

وی اضافه کرد: حجم بالای پرونده‌های قضایی زیبنده جمهوری اسلامی نیست و مردم باید نسبت به آگاهی از قانون و صبر در برابر مشکلات توجه داشته باشند و با کوچک‌ترین اختلاف به دستگاه قضائی مراجعه نکنند.

۷۱۳۱/‏۶۰۲۶/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =