تفکر و بصیرت راه مصون ماندن در تقابل حق و باطل است

بیرجند - ایرنا - امام جمعه موقت بیرجند گفت: تفکر و بصیرت تنها راه مصون ماندن در برابر خطر تقابل جبهه حق و باطل است.

حجت الاسلام محمد مختاری در خطبه های نمازجمعه بیرجند در مصلای المهدی (عج) اظهار داشت: مهمترین خطری که نخبگان و عموم مردم را تهدید می‌کند، همین تقابل جبهه حق و باطل است و نباید از این تضاد و تقابل غافل شویم و گرنه آسیب خواهیم دید.

وی افزود: اگر بخواهیم در این صحنه پیروز شویم و مثل حادثه کربلا و کوفه شرمنده تاریخ نباشیم باید اهل تفکر و بصیرت باشیم.

خطیب جمعه بیرجند با اشاره به هفتم تیرماه سالروز فاجعه انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی گفت: مناسبت‌های تیرماه و آغاز هفته حقوق بشر آمریکایی نشان می‌دهد که این جنایت‌ها فقط بر اساس حقوق بشر آمریکایی قابل توجیه و تحلیل است و گرنه با حقوق بشر انسانی و اسلامی سازگاری ندارد.

وی سالروز شهادت آیت الله صدوقی در ۱۱ تیرماه را نمونه‌ای دیگر از حقوق بشر آمریکایی دانست و اظهار داشت: حقوق بشر آمریکایی به خوبی در این صحنه‌ها جلوه کرده است.

حجت الاسلام مختاری گفت: شهادت در محراب عبادت با کدام حقوق بشر انسانی سازگاری دارد که حقیقتاً این اتفاقات مایه رسوایی آمریکا و مزدوران آن است.

وی ادامه داد: ۱۲ تیرماه سالروز حادثه جنایت کارانه سقوط هواپیمای مسافربری که باعث سوخته شدن ۳۰۰ انسان بیگناه شد نیز نمونه این دیگر از جنایت‌ها محسوب می‌شود.

امام جمعه موقت بیرجند گفت: همه این حوادث و هزاران نمونه دیگر از ابتدای تاریخ تاکنون نتیجه تضاد ذاتی بین حزب الله و حزب شیطان است.

وی تصریح کرد: جریان حق در طول تاریخ همواره در مسیر خود حرکت داشته اما جریان باطل با جولان دادن سعی کرده که راه این جریان حق را سد کند.

حجت الاسلام مختاری بیان کرد: تقابل جبهه حق و باطل قدیمی ترین نبرد و ابدی‌ترین آن تا پایان دنیا خواهد بود که این تقابل در یک حوزه خاص نیست بلکه در همه حوزه‌های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، اخلاقی و اعتقادی پیوسته وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه قرآن همیشه انسان را از ظلم برحذر داشته است گفت: در کتاب خدا آمده که اگر خواستید با کفار بجنگید آغازگر خشونت نباشید زیرا جبهه حق نیازی به خشونت ندارد.

خطیب جمعه بیرجند ادامه داد: هرگز در طول تاریخ جبهه حق آغازگر خشونت نبوده و نیاز به تزویر نداشته اما جبهه باطل همواره با نفاق و نفوذ از همان صدر اسلام به وسیله خلیفه‌ها و امیرالمومنین های تقلبی تا زمان بنی صدر با حق در تقابل بوده است.

وی بیان کرد: از همین رو منافقان خلق به نام مجاهدان خلق حتی از سید و شیخ عمامه به سر در این ۴۰ سال استفاده کردند تا بتوانند مزدورانه حرکت ناب انقلاب اسلامی را منحرف کنند.

حجت الاسلام مختاری گفت: جبهه باطل از شگرد دیگری هم پیوسته استفاده کرده و دست به خشونت زدند که نمونه آن با فاطمیه، کربلا، زندانی کردن و سم دادن امامان از صدر اسلام دیده شده و حتی در تاریخ انقلاب با تحمیل جنگ، کودتاها، ترور ۱۷ هزار انسان بی گناه و حوادثی چون هفتم تیر و ۱۷ شهریور ادامه داشته است.

وی با تاکید بر اینکه نفاق دشمنان و خشونت آنها علیه حق باید به خوبی شناخته شود گفت: دشمنان همه ترفندها را به کار بردند که ما را به زانو درآورند اما ما پرورش یافته مکتب اسلام هستیم.

امام جمعه موقت بیرجند یادآور شد: در ۴۰ سال عمر انقلاب، آمریکا، اروپا و جبهه استکبار با روش‌های دغل کارانه مذاکره تلاش داشته اند که ما را به زانو درآورند و امیدوار بوده که نظر ملت عوض شود، عده‌ای را بترسانند و ما را از انقلاب ناامید کنند.

وی تاکید کرد: اما دشمنان باید بشنوند امروز از هر روز از آمریکا متنفرتر هستیم و فریاد مرگ بر آمریکا ما مثل همیشه بلند است.

حجت الاسلام مختاری با بیان اینکه ملت ایران دوباره با انبیا، اولیا و شهدای امنیت پیمان می‌بندد اظهار داشت: هرگز تسلیم بدخواهان و دشمنان اهل بیت (ع) نخواهیم شد و تا انقلاب بزرگ مهدی این نهضت را ادامه خواهیم داد.

وی ایمان را اصلی ترین سرمایه دانست و گفت: باید مراقبت کنیم که دشمن به ایمان ما ضربه نزد.

۹۸۹۳*۳۰۲۸
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =