امام جمعه کرج : استکبارجهانی به دنبال ادامه سلطه گری است

کرج - ایرنا - نماینده ولی فقیه دراستان البرز و امام جمعه کرج گفت: استکبار جهانی به اسم حقوق بشر به دنبال ادامه سلطه گری و منافع خود در تمام ابعاد درسطح جهانی است.

به گزارش ایرنا، آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی در خطبه های نماز جمعه این هفته کرج افزود: تیرماه در جمهوری اسلامی مظهر افشا گری اقدامات متضاد قوانین حقوق بشر از سوی آمریکا است که از جمله آن می‌توان به حمله استکبار جهانی به هواپیمای مسافربری ایران اشاره داشت.

وی ادامه داد: در این حمله ناجوانمردانه سکوت جامعه بین المللی نیز ننگ آور بود، اگرچه ملت ایران اسلامی هرگز از آمریکا نترسیده و در مقابل زیاده خواهی این دشمن دیرینه نظام اسلامی ایستاده است.

امام جمعه کرج گفت: ملت ایران با مقاومت خود در عرصه های مختلف آمریکا را شکست داده است و به تازگی نیز با زمین زدن پیشرفته‌ترین و گران ترین پهپاد عملیاتی آمریکا، ضربه دیگری به استکبار جهانی وارد ساخت.

آیت الله حسینی همدانی افزود: این شکست پیام به آمریکا داد که ایران اگر اراده کند می‌تواند موفق شود و در جنگ شکست خورده میدان آمریکا است.

وی خاطرنشان کرد: همین شکست‌های پی در پی آمریکا امروز رئیس جمهور این کشور را گیج کرده به طوریکه به عکس العمل هایی از جمله تحریم مقام معظم رهبری دست زده درحالی که رهبری معظم انقلاب ساده زیست بوده و در دل مسلمانان و غیرمسلمانان جایگاه خاص دارد.

امام جمعه کرج افزود: امروز حتی غربی‌ها و دشمنان اسلام به ساده زیستی مقام معظم رهبری اذعان دارند.

آیت الله حسینی همدانی گفت: امروز شاهد آن هستیم بر خلاف حقوق و موازین بین المللی به خود اجاز می‌دهند تا وزیر امور خارجه کشورمان را هم تحریم کنند که در هیچ جای دنیا مرسوم نبوده است.

وی ادامه داد: این اقدامات باید عبرت باشد، عده‌ای نباید دلخوش و دلبسته باشند و دم از مذاکره بزنند در حالی که مسئول مذاکره تحریم می‌شود.

امام جمعه کرج اظهار داشت: برخی از فشارهای حداکثری آمریکا بر علیه ایران است و مقام معظم رهبری تحلیل زیبایی داشتند مبنی بر اینکه ملت ایران مظلوم و مقتدر این فضا مثل کوه در مقابل آمریکا برای رسیدن به مقاصد عالیه خود ایستاده است.

وی اضافه کرد: نشانه این ایستادگی جانفشانی وایثاگری شهدا است که همچنان شاهد عطرآگین شدن کشور با استخوان‌های این عزیزان به عطر عزت و سربلندی نظام اسلامی هستیم.

وی خاطرنشان کرد: آمریکا و انگلیس کوچک‌تر از آن هستند که در عزم و اراده ملت سستی ایجاد کنند چرا که پیکر مطهر شهدا یاد آوری می‌کند برای احیا احکام الهی و دستورات اهل بیت (ع) در نظام اسلامی سر و جان نثار می‌شود.

آیت الله حسینی همدانی تاکید کرد: این جانفشانی ها مسئولیت را برای مسئولان برای حفاظت از ارزش‌ها سنگین‌تر می‌کند.

وی با تسلیت فرا رسیدن سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) افزود: قسمتی از زندگی این امام را فعالیت‌های علمی و فرهنگی تشکیل می‌داد که در کنار این فعالیت‌ها باید مباحث سیاسی را نیز اضافه کرد.

امام جمعه کرج ادامه داد: دوره‌ای از زندگی امام جعفر صادق (ع) شبیه دوره ما است که در این دوره شاهد توجه به پیشرفته‌های علمی هستیم بنابراین امروز ما به شدت به این شیوه نیاز داریم چراکه با گسترش علم و فناوری، ریشه صهیونیست و استکبار جهانی کنده می‌شود.

آیت الله حسینی همدانی اظهار داشت: امام جعفر صادق (ع) و سایر ائمه (ع) تاکیدی بر حکومت حضرت حجت (عج) داشتند که بسترهای این مهم هرچه بیشتر باید درجامعه مهیا شود.

امام جمعه کرج در ادامه به آغاز دهه کرامت اشاره کرد و افزود: شعار امسال دراین دهه مهربانی به رسم اهل بیت (ع) است که دراین دهه باید خدمات زیاد داشت.

وی افزود: یکی از مباحث مهم دراین زمینه کمک رسانی به سیل زدگان است که همچنان با مشکلاتی در زندگی خود مواجه هستند اگرچه اقدامات مؤثر و خدمات قابل توجهی از سوی استان البرز به ویژه در مسکن سیل زدگان انجام شده است.

آیت الله حسینی همدانی با گرامیداشت سالروز شهادت آیت الله بهشتی و ۷۲ تن از کارگزاران انقلاب اسلامی به بیانات مقام معظم رهبری در با کارکنان دستگاه قضا

اشاره کرد و گفت: تحول در چارچوب قانون و موازین اسلامی، تاکید مبارزه سختگیرانه با فساد در درون و بیرون قوه و دقت در انتصابات قضایی باید مورد توجه قرار گیرد.

وی در ادامه به موضوع بیانیه گام دوم انقلاب پرداخت و افزود: این بیانیه نقشه راه حرکت انقلاب در دهه پنجم به بعد است و با دقت به مفاد آن می‌توان به سرافرازی هرچه بیشتر دست یافت.

امام جمعه کرج اظهارداشت: در توصیه هفت گانه مقام معظم رهبری در توصیه چهارم به عدالت و مبارزه با فساد اشاره کردند که نشان دهنده اهمیت موضوع عدالت درنظام اسلامی است.

وی افزود: براساس یکی از سخنرانی‌های مقام معظم رهبری عدالت با تعارف درست نمی‌شود باید قاطعیت داشت و ارتباط با مردم، ساده زیستی، خودسازی و تذهیب می خو اهد.

آیت الله حسینی همدانی تاکید کرد: برای تحول در دستگاه قضا در تراز انقلاب اسلامی با توجه به حکمی که رهبر معظم انقلاب به ریاست قوه قضائیه دادند نیازمند جوانان فاضل در دستگاه قضائی هستیم چون روحیه آرمان خواهی و سخت کوشی انقلاب جوان است که می‌تواند موتور متحرکه در دستگاه قضائی باشد بنابراین مسئولان قضا به این نکته رهبری توجه کنند.

وی درادامه به بحث انتخابات مجلس شورای اسلامی پرداخت و افزود: در این بحث هیچ فردی حمایت نکرده و نمی‌کنم اما بارها گفته ام باید افرادی که صلاحیت‌های لازم را دارند ورود کنند چراکه تعدادی از نمایندگان به نفع ملت کار نمی‌کنند و برخی طاغوتی شده اند بطوریکه عزل و نصب می‌کنند.

امام جمعه کرج تاکید کرد: در این زمینه شهر و استان خاصی را نام نمی برم اما باید جوانان محکم وارد عرصه شوند و مانع از اقدامات نابخردانه شوند.

وی در ادامه با قدردانی از تلاش‌های بی وقفه نیروی انتظامی گفت: نیروی انتظامی بدون توجه به بازتاب‌های رسانه‌های ضد انقلاب با صلابت با قانون شکنان برخورد کند و در صحنه‌های مختلف جرم و بزه حضور داشته باشد.

آیت الله حسینی همدانی افزود: عده‌ای درقالب کشف حجاب، جرم مشهود برخورد می‌کنند اما مردم پشتیبان نیروی انتظامی هستند و این نیرو باید به مأموریت‌های خود

بپردازند.

۸۰۲۹/‏‬ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =