ساعت کار تمام دستگاه های اجرایی و ادارات فارس تغییر کرد

شیراز- ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس گفت: ساعت کار تمام دستگاه های اجرایی و خدمات رسان استان با هدف صرفه جویی در منابع انرژی از روز یکشنبه نهم تیرماه جاری تغییر خواهد کرد.

پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس در گزارش روز جمعه خود به نقل از عبدالرضا قاسم پور افزود: از ابتدای تیرماه جاری ساعات کار ادارات در ۱۵ شهرستان استان تغییر کرده بود که این مساله به ۱۴ شهرستان دیگر نیز تعمیم داده شد.

وی ادامه داد: بر این اساس ساعت کار تمام ادارات، سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی و خدمات رسان تا پایان مردادماه امسال از روز شنبه تا چهارشنبه از ۶ و ۳۰ تا ۱۳ و ۳۰ و در روزهای پنجشنبه از ۶ و ۳۰ تا ۱۲ و ۳۰ خواهد بود.

او اظهار داشت: بیمارستان‌ها، مراکز بهداشتی و درمانی، مراکز امدادی، بخش‌های عملیاتی و دارای نوبت کاری، اورژانس، آتش نشانی، خدمات امداد جاده‌ای و مراکز انتظامی طبق روال گذشته ارائه خدمت خواهند کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس افزود: این تصمیم در جهت مدیریت مصرف و صرفه جویی برق اتخاذ شده تا بر اساس آن شاهد ایجاد کمترین مشکلات در روند توزیع انرژی در فصل گرم سال باشیم.

قاسم پور تصریح کرد: طی این مدت تیم‌های ارزیابی متشکل از نمایندگان استانداری، فرمانداری و شرکت‌های توزیع برق به شکل سرزده از دستگاه‌ها و ادارات بازدید خواهند کرد.

وی گفت: دستگاه‌هایی که مدیریت مصرف برق را به خوبی انجام داده و در امر صرفه جویی موفق باشند تشویق شده و دستگاه‌هایی که این اقدام را انجام ندهند مطابق با مصوبه هیأت وزیران متخلف شناخته شده و بر اساس قانون با آنها برخورد خواهد شد.

او اضافه کرد: بخشنامه تغییر ساعت کار ادارات در مرحله نخست به فرمانداران ۱۵ شهرستان لارستان، لامرد، مهر، گراش، خنج، فسا، داراب، جهرم، زرین دشت، کازرون، ممسنی، رستم، فراشبند، قیر و کارزین و فیروزآباد از اول تیرماه ابلاغ شده بود و شهرستان‌های شیراز، آباده، ارسنجان، استهبان، اقلید، بوانات، پاسارگاد، خرامه، خرم بید، سپیدان، سروستان، کوار، مرودشت و نی ریز نیز از نهم تیرماه ملزم به رعایت این دستورالعمل هستند.

۶۱۲۲/ ۲۰۲۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =