۷ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۲۸
کد خبرنگار: 2098
کد خبر: 83373109
۰ نفر
90 درصد جمعیت روستایی خراسان رضوی از راه مناسب برخوردارند

مشهد- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت: 90 درصد جمعیت روستایی این استان از راه آسفالته و مناسب روستایی برخوردارند.

ابراهیم نصری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در تایباد افزود: استان خراسان رضوی دارای ۲۰ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه است که شامل سه هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه اصلی و آزاد راه، سه هزار کیلومتر راه فرعی و ۱۴ هزار کیلومتر راه خاکی روستایی می‌شود.

وی با اشاره به نیاز سالانه ۱۰۰ هزار تن قیر جهت نگهداری راههای خراسان رضوی اضافه کرد: سال گذشته ۲۰ هزار تن قیر رایگان جهت آسفالت، بهسازی و روکش به راههای این استان تعلق گرفت و با این توصیف رویکرد این سازمان پرهیز از روش‌های چند لایه آسفالت در راستای کم کردن هزینه‌هاست.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: تاکنون ۱۴۷ نقطه حادثه خیز در استان خراسان رضوی شناسایی شده و ۶۰ نقطه آن در اولویت ایمن سازی قرار گرفته و از این تعداد ۲۱ منطقه ایمن سازی شده است و ۲۰ نقطه هم امسال در دستور کار ایمن سازی قرار دارد.

نصری به افزایش چهار برابری قیمت تجهیزات راهداری اشاره کرد و افزود: هزینه‌های ایمن سازی راه‌ها شامل نصب حفاظ، خط کشی، نصب علائم هشدار دهنده و سایر تجهیزات راهداری‌ها با این رشد قیمت، همخوانی ندارد.

وی ادامه داد: یکی از رویکردهای این سازمان با وجود تحریم‌های اقتصادی که به کشور وارد شده است استفاده از روش‌های زود بازده و کم هزینه است که بتوان در یک بازه زمانی دو تا سه ساله آن را انجام داد و از روش‌های ماندگار نسبت به اعتبارات استفاده کرد.

او با بیان اینکه حدود ۲۰ سال است که خودروهای سنگین و نیمه سنگین در این حوزه نوسازی نشده است افزود: برای رفع این مشکل باید وزارت راه و شهرسازی، وزارت کشور، سازمان مدیریت بحران، وزارت صنعت، معدن و تجارت و سایر دستگاه‌های متولی با برقرای تعامل از حدود سه هزار دستگاه فرسوده‌ای که وجود دارد حداقل هزار دستگاه آن را باسازی کنند.

شهرستان ۱۲۰ هزار نفری تایباد در فاصله ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد بیش از ۶۳۸ کیلومتر بزرگراه، راه اصلی، روستایی و فرعی دارد.

۷۴۹۴/‏۱۹۲۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =