ژاپن و هند برای افزایش همکاری های امنیتی توافق کردند

پکن- ایرنا- نخست وزیران هند و ژاپن امروز جمعه در حاشیه نشست سران جی 20 در اوزاکای ژاپن توافق کردند که همکاری‌های دوجانبه در بخش امنیتی را افزایش دهند.

به گزارش ژاپن نیوز، سیزدهمین نشست «شینزو آبه» نخست وزیر ژاپن و «نارندرا مودی» همتای هندی او قبل از افتتاحیه اجلاس «گروه ۲۰» در اوساکا برگزار شد.

آبه به مودی گفت که می‌خواهد روابط ژاپن و هند را که به توصیف او دارای بالاترین پتانسیل در جهان است، ارتقا دهد مودی هم گفت که امیدوار است اجلاس «گروه ۲۰» به این دلیل که ژاپن ریاست آن را بر عهده دارد، با موفقیت به پایان برسد.

این دو رهبر موافقت کردند که برای تحقق منطقه آزاد و باز اقیانوس هند و اقیانوس آرام، از طریق برگزاری نشست زودهنگام وزیران خارجه و دفاع دو کشور با یکدیگر همکاری کنند.

آنها همچنین توافق کردند تا گفت و گوها در مورد فروش قایق‌های پرنده امدادی US-2 ساخت ژاپن به هند را سرعت بخشند.

این دو رهبر انجام آماده سازی ها به منظور دیدار آبه از هند تا آخر امسال را تائید کردند.

چهاردهمین نشست سران جی ۲۰ امروز و فردا، جمعه و شنبه (۷ و ۸ تیر ۱۳۹۸) در شهر اوزاکا ژاپن برگزار می‌شود این نشست‌ها از سال ۲۰۰۸ یعنی زمانی که این رهبران برای بحث در باره واکنش به بحران مالی جهانی یک جلسه اضطراری تشکیل دادند، تا کنون هر ساله برگزار شده است.

نمایندگان کشورهای گروه ۲۰ از این نشست دو روزه در اوزاکا برای بحث درباره تجارت، نوآوری فناورانه و تغییرات آب و هوایی و موضوعات دیگر استفاده خواهند کرد این نشست در حالی برگزار می‌شود که اصطکاک بین آمریکا و چین بر اقتصاد جهانی سایه افکنده است.

نشست سران گروه ۲۰ هر سال به منظور فرصتی برای دیپلماسی سطح بالا عمل می‌کند بسیاری از کشورها ترتیبی داده اند تا رهبرانشان در حاشیه این نشست گفت و گوهایی رو در رویی داشته باشند.
گروه ۲۰ با حضور کشورهای قدرتمند اقتصادی، ۸۵ درصد اقتصاد جهان را در اختیار دارد این گروه شامل، آمریکا، اتحادیه اروپا، فرانسه، انگلیس، آلمان، ایتالیا، چین، ژاپن، روسیه، عربستان سعودی، اندونزی، استرالیا، ترکیه، برزیل، آرژانتین، کانادا، هند، کره جنوبی، آفریقای جنوبی و مکزیک است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =