۷ تیر ۱۳۹۸،‏ ۷:۰۹
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 83373089
۰ نفر
مرکل: با ترامپ در مورد ایران و تجارت صحبت می کنم

پکن- ایرنا- «آنکلا مرکل» صدر اعظم آلمان گفت که در دیدارش با «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا طیف وسیعی از موضوعات از جمله تجارت، سرمایه گذاری، مساله آفریقا، ایران و مبارزه با تروریسم را مطرح می کند.

به گزارش ژاپن تودی، مرکل روز جمعه پیشاپیش دیدارش با «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا در حاشیه نشست سران جی ۲۰ در اوزاکای ژاپن به خبرنگاران افزود: همچنین با ترامپ در مورد ضرورت کاهش فشار بر ایران و کاهش تنش‌ها در خاورمیانه و مساله کره شمالی صحبت خواهد کرد.

«دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا هم پیش از این دیدار و در حضور خبرنگاران از مرکل به عنوان «دوست بزرگ من» یاد کرد و روابط تجاری بین دو کشور را ستود.

چهاردهمین نشست سران جی ۲۰ امروز و فردا، جمعه و شنبه (۷ و ۸ تیر ۱۳۹۸) در شهر اوزاکا ژاپن برگزار می‌شود این نشست ها از سال ۲۰۰۸ یعنی زمانی که این رهبران برای بحث در باره واکنش به بحران مالی جهانی یک جلسه اضطراری تشکیل دادند، تا کنون هر ساله برگزار شده است.

نمایندگان کشورهای گروه ۲۰ از این نشست دو روزه در اوزاکا برای بحث درباره تجارت، نوآوری فناورانه و تغییرات آب و هوایی و موضوعات دیگر استفاده خواهند کرد این نشست در حالی برگزار می شود که اصطکاک بین آمریکا و چین بر اقتصاد جهانی سایه افکنده است.

نشست سران گروه ۲۰ هر سال به منظور فرصتی برای دیپلماسی سطح بالا عمل می کند بسیاری از کشورها ترتیبی داده اند تا رهبرانشان در حاشیه این نشست گفت و گوهایی رو در رویی داشته باشند.
گروه ۲۰ با حضور کشورهای قدرتمند اقتصادی، ۸۵ درصد اقتصاد جهان را در اختیار دارد این گروه شامل، آمریکا، اتحادیه اروپا، فرانسه، انگلیس، آلمان، ایتالیا، چین، ژاپن، روسیه، عربستان سعودی، اندونزی، استرالیا، ترکیه، برزیل، آرژانتین، کانادا، هند، کره جنوبی، آفریقای جنوبی و مکزیک است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =