۷ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۴۳
کد خبرنگار: 1426
کد خبر: 83373016
۰ نفر

برچسب‌ها

تعامل بین کارگر و کارفرما ملاک دوام رونق تولید است

ایلام - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: ایجاد رونق در زمینه تولید و خدمات بهترین راهکار عبور از گرفتاری های کنونی است.

به گزارش ایرنا، شکراله شیرخانی عصر پنجشنبه در بازدید از سد گلال اظهار داشت: در زمینه پرداخت های مناسب حقوق های معوق با کمک استاندار ایلام و سایر مسئولان می توانیم به حل مشکلات جامعه کارگری کمک کنیم.

وی اولین اولویت برای دولت و نظام را حفظ اشتغال موجود و بعد از آن ایجاد اشتغال جدید عنوان کرد و گفت: اعتقاد داریم یک صنعت باید به شکل کامل و با استفاده از تمام ظرفیت‌ها، بهره‌وری داشته باشد و در این راستا مجموعه وزارت تعاون سعی دارد حل مشکلات واحدهای تولیدی به منظور صیانت از اشتغال موجود در اولویت کاری خود قرار دهد.

شیرخانی ایجاد تعامل بین کارگر و کارفرما را ملاک تداوم رونق تولید دانست و بیان کرد: با ایجاد تعامل و تحکیم روابط بین کارگر و کارفرما می‌توان شاهد تداوم رونق تولید در واحدهای تولیدی بود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام خاطرنشان کرد: در راستای تحقق رونق تولید در واحدهای صنعتی و تولیدی استان نیاز است علاوه بر تحکیم روابط کارگر و کارفرما، دیگر موانع بر سر راه تولید شناسایی و برای رفع آن اقدامات اساسی انجام شود.

شیرخانی افزود: صنایع در اقتصاد کشور نقشی ارزنده و مهم دارند و کمبود و وجود مشکلات و نواقص در این حوزه مانع از رشد و توسعه همه جانبه و در نتیجه، افزایش بیکاری و کاهش اشتغال خواهد شد که با حل چنین مشکلاتی، تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران می‌توانند سرمایه‌گذاری کرده و جامعه نیز می‌تواند به توسعه همه‌جانبه دست یابد.

وی تصریح کرد: شناخت نیاز بازار، ایجاد محیطی سالم و به دور از تنش و روحیه همدلی و مشارکت از عوامل بسیار مهم و تاثیر گذار در رشد و ترقی تولید به شمار می آید.

شیرخانی تاکید کرد: ارتقاء بهره وری و انجام کار مفید و تلاش بیشتر موجب حفظ و پایداری بنگاه‌های اقتصادی است و زحمات ارزشمند کلیه کارگران این مرز و بوم همچنین خدمات شایسته کار آفرینان و سرمایه گذاران قابل تقدیر است.

شیرخانی ابراز امیدواری کرد: نتیجه فعالیت و سرمایه کارفرمایان و کار آفرینان باید حفظ و توسعه داده شود تا شاهد ارتقاء تولید و امنیت شغلی کارگران باشیم.

وی با اشاره به مشکلات فعلی جامعه خاطرنشان کرد: ایجاد رونق در زمینه تولید و خدمات بهترین راهکار برای عبور از گرفتاری های کنونی است.

شیرخانی تاکید کرد: با توجه به تاکید مقام عالی وزارت که صیانت از اشتغال موجود و کمک به واحدهای تولیدی مشکل دار از مهم‌ترین اقدام هایی است که باید انجام شود و این اداره کل، بازدیدهای میدانی از کلیه واحدهای کارگری، تشکل ها، تعاونی ها و سایر تشکل ها را در دستور کار خود قرار داده است‌.

گفتنی است در سفر رییس جمهور به ایلام، سد گلال به بهره برداری خواهد رسید.

۷۱۸۰/‏۶۱۱۹

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =