تکرار مواضع ضد ایرانی وزیر خارجه بحرین و همسویی با رژیم اشغالگر قدس

تهران- ایرنا- وزیر خارجه بحرین در ادامه مواضع ضد ایرانی خودو همسویی با رژیم اشغالگر قدس اعلام کرد که مواضع کشورش درباره تهران به مواضع اسرائیل نزدیک است.

به گزارش شبکه خبری روسیا الیوم، شیخ خالد بن احمد آل خلیفه در گفت و گو با شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم اسرائیل مدعی شد که تهران تهدید اصلی برای ثبات و امنیت منطقه به شمار می‌رود.

وی که کشورش طی دو روز گذشته میزبان یک کنفرانس اقتصادی در باره طرح آمریکایی-صهیونیستی موسوم به «معامله قرن» بود، در خیانتی آشکار به آرمان فلسطین افزود: اسرائیل بخشی از میراث این منطقه تاریخی به شمار می‌رود و ملت یهود در میان ما، دارای جایگاه است و از این رو می‌خواهم به اسرائیلی‌ها بگویم که ما باید با هم گفت وگو کنیم.

وزیر بحرینی در پاسخ به پرسشی درباره خودداری فلسطینی‌ها از شرکت در کنفرانس منامه نیز گفت: از دست دادن فرصت برای ایجاد صلح، اشتباه بزرگی است.

طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه (۴ و ۵ تیرماه) نشست منامه در بحرین با عنوان جعلی "صلح به خاطر شکوفایی اقتصادی" در قلب یک کشور عربی آغاز به کار کرد تا مقدمه‌ای برای اجرای معامله قرن باشد.

نمایندگانی از کشورهای عربی شامل: مغرب، اردن، مصر، امارات و عربستان سعودی به علاوه میزبان در این نشست حضور داشتند. اما، همه گروه‌های فلسطینی به اتفاق این نشست را تحریم و از شرکت در آن خودداری کردند.

طرح معامله قرن شامل انضمام کامل قدس اشغالی به سرزمین‌های اشغالی (رژیم صهیونیستی)، انضمام شهرک‌های موجود در کرانه باختری به این رژیم، نابودی کامل حق بازگشت آوارگان فلسطینی به وطن خود و تعیین منطقه " ابودیس" به عنوان پایتخت کشور فلسطین است.

"جرد کوشنر" مشاور و داماد "دونالد ترامپ" رئیس جمهوری آمریکا دو روز پیش در سخنرانی خود در "نشست منامه" با این ادعای پوشالی که سرمایه گذاری پیش شرط پایان درگیری‌ها است، از توطئه اقتصادی ۵۰ میلیارد دلاری در قالب طرح "معامله قرن" پرده برداشت.

برگزاری این نشست با مخالفت بسیاری از گروه‌های فلسطینی، مردم کشورهای عربی و شخصیت‌های مختلف در جهان مواجه شده است، ولی برخی مقامات عربی با حضور در آن برخلاف افکار عمومی خود قدم برداشتند و همین امر موجب ایجاد شکاف بیشتر بین آنان شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =