۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۵۲
کد خبرنگار: 1240
کد خبر: 83372929
۰ نفر

برچسب‌ها

لایروبی اسکله  والفجر در اروندکنار آبادان آغاز شد

آبادان - ایرنا - عملیات لایروبی اسکله والفجر۸ نهر قصر اروندکنار آبادان عصر پنجشنبه با حضور جمعی از مسئولان استانی و محلی آغاز شد.

به گزارش ایرنا معاون صید شیلات استان خوزستان در مراسم آغاز لایروبی اسکله نهر قصر اظهار داشت: لایروبی اسکله به حجم ۱۰۰ هزار متر مربع به طول یک هزار و ۲۰۰ متر در مدت زمان سه ماه اجرا می شود.

علی دانش مهر گفت: برای لایروبی اسکله نهر قصر اروندکنار ۳۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی اعتبار در نظر گرفته شده است.

وی به بکارگیری یک بارج لایروب و یک بیل بوم بلند برای اجرای عملیات لایروبی اشاره کرد و افزود: با اجرای عملیات لایروبی اسکله نهرقصر حرکت شناورهای صیادی از دهانه تا محل اسکله در موقع جذر آب روانتر خواهد شد.

دانش مهر همچنین از اختصاص ۲۰ میلیارد ریال برای لایروبی اسکله صیادی بندرچوئبده آبادان اشاره کرد و گفت: این در این پروژه ۶ هزار و ۲۵۰ متر لایروبی خواهد شد.

به گزارش ایرنا سخنگوی کمیسیون اجتماعی و نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی در این مراسم گفت: با پیگیری انجام شده مشکل کسری بیمه صیادان برطرف شده است.

جلیل مختار گفت: صیادان می توانند با پرداخت حق بیمه کسری خود از امتیاز بیمه به صورت کامل بهره مند شوند.

دراروندکنار ۱۹۰ شناور صیادی وجود دارد که ۹۰ شناور در اسکله صیادی اروندکنار پهلو می گیرند و سایر شناورها از انهار طبیعی منشعب از اروندرود به عنوان بندرگاه استفاد می کنند.

۳۰۱۵/‏۶۰۶۸

برچسب‌ها