میراث فرهنگی اجازه دخل و تصرف به حریم آثار تاریخی کرمان را نمی دهد

کرمان - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با اشاره برخی انتقادات مطرح شده در رابطه با عملکرد این مجموعه گفت: میراث فرهنگی مقابل فضا سازی های رسانه ای برخی افراد و گروه ها تسلیم نمی شود و اجازه دخل و تصرف به حریم آثار و بافت های تاریخی را نمی دهد.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان غلامرضا فرخی با اشاره به اظهارت برخی مسئولان افزود: متاسفانه بعضی از افراد نسبت به بسیاری از مسائل حوزه میراث فرهنگی کم اطلاع هستند و گمان می کنند می توانند با برگزاری نشست های متعدد نسبت به تعدیل حرایم بافت تاریخی و میراث فرهنگی و کسب مجوزهای مورد نظر اقدام کنند.
وی با اشاره به اینکه با تمام توان در برابر خواسته های خلاف ضوابط میراث فرهنگی افراد و گروه ها خواهم ایستاد، تصریح کرد: کوتاه آمدن برخی از مدیران سابق میراث فرهنگی کرمان در برابر این قبیل فشارها، ثمره ای جز تهدید بافت تاریخی و حرائم میراث فرهنگی نداشته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با بیان اینکه میراث فرهنگی همواره سعی در حل مسائل در فضایی تعاملی داشته است تاکید کرد: در صورت لزوم از برخی از درخواست های خلاف ضوابط پرده برخواهم داشت.
وی با بیان اینکه تنها جرم میراث فرهنگی کرمان عدم صدور مجوز تعدیل حرائم بافت و آثار تاریخی است، اظهار داشت: تا روزی که عهده دار مسئولیت در میراث فرهنگی باشم به هیچ عنوان اجازه تعدی به هیچیک از مواریث فرهنگی را نمی دهم.
وی عملکرد اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان در حوزه های مختلف را قابل دفاع دانست و افزود: متاسفانه امروز کسانی از کارنامه کاری این اداره کل خرده می گیرند که در طول ۴۰ سال فعالیت کاری خود در بخش دولتی و سپس خصوصی، عملکرد قابل قبولی برای این استان نداشته اند.
فرخی با بیان اینکه باید پاسخگوی نسل های آینده برای بسیاری از تصمیم گیری های اشتباه باشیم، خاطر نشان کرد: نباید چرخ های توسعه از روی داشته های تاریخی عبور کند که در این صورت هویت و فرهنگ این خطه نابود می شود.
وی تصریح کرد: باید اشتباهات صورت گرفته در خصوص اجرای بسیاری از پروژه ها را پذیرفت، در غیر این صورت آیندگان به نیکی از ما یاد نخواهند کرد و همه را یک اندازه خطاکار قلمداد می کنند.

۷۴۳۷/ ۵۰۵۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =