۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۲۶
کد خبرنگار: 2051
کد خبر: 83372911
۰ نفر

برچسب‌ها

ایجاد نارضایتی عمومی طراحی برنامه ریزی شده دشمن است

اراک - ایرنا - وزیر اسبق اطلاعات گفت: ایجاد نارضایتی عمومی در کشور از طراحی های سازمان های اطلاعاتی دشمنان در راستای تضعیف قدرت نظام جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین «حیدر مصلحی» عصر پنجشنبه در آئین بزرگداشت شهدای هفتم تیر و ۱۰۰ شهید منطقه سنجان اراک، در مصلی این منطقه، افزود: نفوذ دشمن در ایجاد نارضایتی عمومی در کشور مسئله مهمی است که بیش از ۷۰ درصد از وقت دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی در این زمینه صرف می‌شود.

وی ادامه داد: خروج آمریکا از برجام، افزایش نرخ دلار، تورم در حد ورشکستگی، جلوگیری از بازگشت ایران به دانش هسته‌ای و به چالش کشیدن تمام ارکان نظام اسلامی توطئه سازمان‌های امنیتی آمریکا، انگلستان و اسرائیل علیه ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران است که مردم و مسئولان باید نسبت به این نقشه‌های شوم دشمنان هوشیار باشند.

حجت السلام والمسلمین مصلحی اضافه کرد: جلوگیری از حفظ و گسترش دانش هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران نیز از اهداف شوم دشمنان است اما مدیریت ولی فقیه این اجازه را به بدخواهان نظام نمی‌دهد و با بهره گیری از دانشمندان هسته‌ای هر روز به توفیقات نظام اسلامی در این خصوص اضافه می‌شود.

وی گفت: ذخیره ۲۰ درصد هسته‌ای کشور که برای درمان بیماران سرطانی به کار گرفته می‌شد در دولت نهم روبه پایان بود و دولت وقت برای تأمین این مهم با کشورهای مختلف جهان وارد مذاکره شده بود اما شهید «مصطفی احمدی روشن» با همکاری ۱۰ دانشجوی هسته توانستند به دانش این مهم دست یافته و کمبود ذخیره ۲۰ درصدی کشور را جبران کنند.

جانشین دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا گفت: به چالش کشیدن ارکان نظام و مقصر قلمداد کردن مقام معظم رهبری در مشکلات اقتصادی توطئه دیگر دشمن علیه نظام اسلامی است و عده‌ای در داخل نیز آب در آسیاب دشمن می‌ریزند و هزینه آن را نیز پرداخت کنند.

حجت الاسلام و المسلمین مصلحی افزود: دشمنان نظام اسلامی با استفاده از فضای مجازی و سایبری می‌کوشند تا با تبلیغات گسترده‌ای علیه مقام معظم رهبری داشته باشند و باید هوشیارانه توطئه دشمن را خنثی کرد.

وی اظهار داشت: ملت ایران با الگو گرفتن از مقام معظم رهبری مطالبه گری و انتقاد خود را بیان می‌کنند اما اگر دشمن خارجی بخواهد به یکی از دولتمردان توهین کند با اقتدار مقابل او می‌ایستند و هیچ کش حق دخالت در مسایل داخلی کشور را ندارد.

وزیر اسبق اطلاعات اظهار داشت: مقام معظم رهبری با تدبیر و برنامه ریزی بهترین مدیریت را برای کشور دارند و ملت نیز با تمام وجود از جایگاه ایشان صیانت می‌کنند.

حجت الاسلام والمسلمین مصلحی ادامه داد: دستگاه‌های امنیتی جمهوری اسلامی ایران تمام قدرت‌های بزرگ امنیتی و نظامی جهان را به زانو درآورده و در مسایل داخلی نیز باید هوشیار بود و اجازه هیچ روزنه سوء استفاده به دشمن نداد.

وی بیان کرد: راه رهبری ایمن ترین و مطمئن‌ترین مسیر برای ملت ایران است و آحاد مردم و مسئولان باید در این وادی حرکت کرده و فریب دشمن را نخورند و به فرموده مقام معظم رهبری با مقاومت در مسایل و مشکلات اقتصادی می‌توان مانند هشت سال جنگ از این گردنه خطرناک نیز عبور کرد.

جانشین دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا گفت: بیش از ۱۴ میلیون مقاله در خصوص ورشکستگی و افول آمریکا از سوی اساتید و اعضای هیأت‌های علمی دانشگاه‌های آمریکا مطرح شده و بیش از ۷۰ درصد این مقاله‌ها نیز جمهوری اسلامی را عامل افول ایالات متحده عنوان کرده‌اند، بنابراین دشمنی آمریکا با ملت ایران طبیعی است چرا که اساس و بنیان این کشور به خطر افتاده است.

حجت الاسلام والمسلمین مصلحی گفت: ملت ایران برای اقتدار و عظمت جمهوری اسلامی بیش از ۲۳۰ هزار شهید گلگون کفن تقدیم کرده و امروز نیروهای آمریکایی در افغانستان، پاکستان و عراق اربده کشی می‌کنند اما نمی‌تواند به ملت ایران نگاه چپ داشته باشد و آحاد جامعه باید قدر این موهبت را بدانند.

وی افزود: نقش ۱۷ هزار شهید ترور در رسیدن به اهداف و آرمان های نظام اسلامی باید از سوی آحاد جامعه ارج نهاده شود و باید فضای متفاوتی برای شهدای ترور در کشور ایجاد کرد.

جانشین دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا اظهار داشت: به نتیجه رساندن ولایت فقیه در قانون اساسی یکی از اقدامات ماندگار شهید بهشتی بود و امروز ملت ایران با اتکا به همین ولایت فقیه به بهترین جایگاه ممکن در عرصه‌های بین المللی رسیده است.

استان مرکزی در واقعه تروریستی انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی پنج شهیدبه نام‌های حجت‌الاسلام «علی هاشمی‌سنجانی»، حجت‌الاسلام «محمدحسین صادقی»، حجت‌الاسلام «غلامرضا آشتیانی»، «علی‌اصغر آقازمانی» و «محمود بالاگر» را تقدیم انقلاب کرده است.

آیت الله «قربانعلی دری نجف آبادی» نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و تنی چند از مدیران کل و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی نیز در این آئین حضور داشتند.

۳۰۱۷/‏۶۰۱۳/‏