برنامه های صدا و سیما باید رنگ و بوی دینی داشته باشد

مشهد- ایرنا- تولیت آستان قدس رضوی گفت: تمام برنامه‌ های صدا و سیما باید رنگ و بوی دینی داشته باشد و در تولید آنها از نگاه سکولار پرهیز شود.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی آستان قدس رضوی، حجت الاسلام و المسلمین احمد مروی در نشست مدیران کل صدا و سیمای سراسر کشور در مشهد افزود: جامعه با هویت دینی و انسانی از تهدید و تحریم نمی ترسد و این سرمایه بزرگی است.
وی از حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) به عنوان یک رسانه دائمی، جذاب و فراگیر یاد کرد و اظهار داشت: جذاب ترین و اصیل ترین رابطه بین اقشار مختلف مردم در حرم مطهر رضوی متجلی می شود و رنگین کمان اقوام در هیچ کجا همانند این آستان ملک پاسبان جلوه گری نمی‌کند.
وی گفت: همه طبقات از هر قوم و طایفه با هر درجه تحصیلات و معیشت در این حرم مطهر حضور دارند که این پدیده بسیار زیباست و صدا و سیما باید به این موضوع بپردازد.
تولیت آستان قدس رضوی افزود: گرچه صدا و سیما در این زمینه کارهای خوبی انجام داده است اما ضرورت دارد در راستای معرفت افزایی بیش از پیش گام بردارد.
وی با بیان اینکه مشهد و حرم مطهر رضوی پایتخت معنوی و رمز هویت تمدنی ملت ایران است، اظهار داشت: بخش های فرهنگی آستان قدس رضوی و رسانه ملی وظیفه دارند که زیارت را به درستی معنا کنند تا زائران با درک صحیح از شرایط، زیارت همراه با معرفت داشته باشند.
وی بر لزوم پرداختن به قیام گوهرشاد در رسانه ملی تاکید کرد و گفت: واقعه مسجد گوهرشاد سرفصل مغفول مانده در تاریخ معاصر ماست و رسانه ملی می‌تواند در معرفی این قیام و بازنمایی این مقاومت فرهنگی ملت برای حفظ حجاب و عفاف نقش آفرینی کند.
حجت الاسلام و المسلمین مروی افزود: از سال ۱۳۱۴ تا ۱۳۲۰ حدود ۶ سال ملت ایران تحت حکومت دیکتاتوری رضاخانی برای حفظ حجاب و عفاف و عاشورا مبارزه کرد تا اینکه به واقعه خونین مسجد گوهرشاد منتهی شد و در نتیجه آن عده بسیاری به شهادت رسیدند.
وی ادامه داد: امروز یکی از سرفصل های دشمن برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی، مسئله بی‌حجابی است و به صورت برنامه ‎ریزی شده در رسانه های خود در این زمینه مانور می دهد و تبلیغات می کند.
۷۴۸۹ / ‏‬ ۶۰۵۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =