پیوست های اجتماعی ویژه نابینایان در برنامه ریزی های شهری مورد توجه باشد

قم-ایرنا- استاندار قم با تاکید بر مناسب سازی فضاهای عمومی برای استفاده روشندلان گفت: پیوست های اجتماعی ویژه نابینایان در برنامه ریزی های شهری مورد توجه قرار گیرد.

بهرام سرمست روز پنجشنبه در بازدید از موسسه حضرت خدیجه (س) قم روشندلان را سرشار از استعدادهای نهفته ای دانست که در صورتی که توجه لازم به آنها شود می توان سرمنشا اتفاقات و فعالیت های اجتماعی فراوانی شود.
مدیر موسسه حضرت خدیجه (س) نیز دراین دیدار گفت: در طول ۴ سال فعالیت این موسسه بیش از ۷۶ هزار زائر اولی از مناطق محروم کشور به زیارت حرم مطهر کریمه اهل بیت (س) اعزام شده اند.
زهیر ثباتی مقدم بیان کرد: شناسایی محرومان و ساماندهی انها برای زیارت حرم مظهر حضرت فاطمه معصومه (س)، مسجد مقدس جمکران و سایر امکان مذهبی استان از اهداف مهم این موسسه است.
وی در ادامه تصریح کرد: موسسه حضرت خدیجه (س) امروز میزبان ۱۳۵ زائر اولی نابینا از استان مازندران بوده که بعد از سال ها به یکی از آرزوهای خود که زیارت حضرت فاطمه معصومه (س) دست یافته اند.
وی برخی از اهداف مهم موسسه حضرت خدیجه (س) را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: ترویج فرهنگ زیارت یکی از اهداف مهمی بوده که این موسسه به صورت جدی آن را دنبال می کند.
ثباتی مقدم اضافه کرد: همچنین شناسایی و کمک به محرومین در سطح کشور از دیگر محورهای مهم و اصلی فعالیت موسسه حضرت خدیجه (س) بوده که در ۴ سال گذشته فعالیت های مطلوبی در این راستا از خود بر جای گذاشته است.

۷۴۰۳/‏‬ ۶۱۳۳/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =