۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۰۱
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 83372856
۰ نفر
ابتکار: ایران خواهان صلح و ثبات پایدار برای جامعه جهانی است

پکن- ایرنا- معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری اسلامی ایران گفت: ایران علیرغم درگیری با مشکلات ایجاد شده از سوی آمریکا، با کمک به همسایگان خود در مبارزه با داعش و گروه های تروریستی و حتی قاچاقچیان مواد مخدر، ثابت کرده است خواستار صلح و ثبات پایدار برای خود، کشورهای همجوار و جامعه جهانی است.

«معصومه ابتکار» که به منظور شرکت در «اجلاس جهانی زنان سیاستمدار» به توکیو سفر کرده است روز پنجشنبه در بنیاد صلح ساساکاوا توکیو در سخنانی به پیشینه دخالت آمریکا در امور داخلی ایران قبل و بعد از انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت مردم ایران در ۴۰ سال گذشته اثبات کردند حاضرند هزینه حفظ و حراست از هویت ملی، تمامیت ارضی، آزادی و استقلال و نظام اسلامی کشورشان را بپردازند.

او با برشمردن دستاوردهای مهم و سازنده اتقلاب اسلامی در زمینه های آموزش و پژوهش، بهداشت، اقتصاد و تجارت، رشد و تحکیم خانواده، مشارکت در امور سیاسی و اجتماعی، ورزش، فرهنگ و ارتباطات خاطرنشان کرد بانوان ایران در تمامی این دوران توانستند نقش محوری و سازنده ای ایفاء نمایند.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری اسلامی ایران برقراری صلح، ثبات و امنیت در منطقه را اولویت نخست سیاست خارجی ایران بیان کرد و متذکر شد حفظ آرامش و امنیت منطقه برای ایران و کشورهای منطقه که در آنجا زندگی می کنند بسیار مهمتر و با اهمیت تر از دیگر کشورها است.

ابتکار با اشاره به اینکه سفر تاریخی «آبه شینزو» نخست وزیر ژاپن به ایران در مقطع بسیار حساس و شرایط پیچیده منطقه ای انجام شد تاکید کرد آبه پیام آور صلح و دوستی بود.

وی ضمن اشاره به همکاری دو کشور در زمینه افزایش توانمند سازی زنان و مشارکت در امور مختلف اجتماعی، از بنیاد صلح ساساکاوا به خاطر تبیین برنامه های توسعه ای با ایران تشکر نمود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =