۵۲ میلیارد ریال اموال مسروقه در کرمانشاه کشف شد

کرمانشاه- ایرنا- فرمانده انتظامی استان از کشف اموال مسروقه به ارزش ۵۲ میلیارد ریال و انهدام ۱۰ باند سرقت خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سردار «علی اکبر جاویدان» روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به دنبال وقوع چندین فقره سرقت در شهر کرمانشاه، تیم هایی از پلیس آگاهی استان، پیگیری موضوع را در دستور کار قرار دادند.

وی ادامه داد: در تحقیقات کارآگاهان پلیس آگاهی مشخص شد که باندهای سرقت علاوه بر شهر کرمانشاه، در استان های همجوار و حتی یکی از شهرهای شمالی کشور نیز دست به سرقت زده اند.

سردار جاویدان تصریح کرد: کارآگاهان با انجام تحقیقات گسترده و استفاده از شگردهای خاص پلیسی موفق شدند در عملیات هایی جداگانه ۱۰ باند سرقت را شناسایی و پس از هماهنگی های لازم با دستگاه قضائی ۳۸ نفر از اعضای آنها را دستگیر کنند.

رئیس پلیس استان کرمانشاه افزود: از مجموع باندهای متلاشی شده چهار مورد آنها در زمینه سرقت اماکن و منازل، ۲ باند در زمینه کیف قاپی و زورگیری، ۲ باند در زمینه سیم برق و ۲ باند هم در سایر زمینه ها فعال بودند.

وی گفت: با تلاش شبانه روزی کارآگاهان پلیس آگاهی مقدار قابل توجهی وسایل سرقتی از باندهای منهدم شده نظیر تلویزیون، فرش، تابلو فرش، سلاح شکاری، وسایل برقی و صوتی که طبق نظر کارشناسان ارزش آنها به ۵۲ میلیارد ریال می رسد، کشف شد.

سردار جاویدان همچنین از کشف چهار خودروی سرقتی و توقیف ۲ دستگاه خودرو متعلق به سارقان نیز خبر داد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه، همچنین با اشاره به دستگیری ۸ مالخر که با علم و اگاهی با سارقان همکاری می کردند، گفت: تلاش پلیس برای دستگیری سایر عوامل احتمالی این باندها همچنان ادامه دارد.

وی در پایان گفت: پلیس با اقتدار مقابل هرگونه ناامنی ایستاده و اجازه نمی دهد عده ای معدود با اقدامات مجرمانه خود باعث ناامنی در شهر شهیدپرور کرمانشاه شوند.

در حاشیه گفت و گوی فرمانده انتظامی استان با خبرنگاران، تعدادی از مال باختگان در گفت گوی چهره به چهره با سردار جاویدان، از اقدام پلیس در کشف اموال مسروقه آنها قدردانی کردند.

۷۴۵۸/‏۸۰۶۶

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها