بی احتیاطی راننده کامیونت عامل تصادف قلعه گنج اعلام شد

جیرفت - ایرنا - رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان کرمان با بیان اینکه تقاطع غیر استاندارد و بی احتیاطی راننده کامیونت از عوامل تصادف قلعه گنج است گفت: محل حادثه در محدوده شهری بوده و شهرداری باید ایمن سازی بیشتری انجام می داد.

به گزارش ایرنا، سرهنگ یوسف نجفی ظهر امروز (پنجشنبه) در محل سانحه رانندگی قلعه گنج که روز گذشته منجر به فوت ۶ نفر شده بود حاضر شد و پس از بررسی و کارشناسی این تصادف افزود: عامل اصلی وقوع حادثه، بی احتیاطی از جانب راننده کامیونت به دلیل رعایت نکردن مقررات و گردش به چپ اشتباه بوده است.

وی ادامه داد: در محلی که تصادف اتفاق افتاده از لحاظ وضعیت ظاهری، جاده خارج از شهر است اما با تقسیماتی که در شهرستان انجام شده، در محدوده شهری قلمداد می‌شود و طبق قوانین و ضوابط، شهرداری باید اقدامات ایمن سازی بیشتری در این محل انجام می‌داد.

سرهنگ نجفی عنوان کرد: یکی از خطرناک‌ترین موقعیت‌ها همین محدوده‌ای است که تصادف در آن اتفاق افتاده و وجود تقاطع غیراستاندارد، فقدان شانه خاکی، اختلاف ارتفاع از سطح جاده و نبود حفاظ ایمنی بر روی پل‌ها و نداشتن علائم هشدار دهنده در حاشیه راه و به طور کلی نواقص جاده‌ای که در محدوده وقوع این حادثه وجود دارد در بروز چنین سوانحی تأثیر گذار است.

وی همچنین در خصوص تقسیم نیرو، خودرو و امکانات و تجهیزات برای پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان‌ها گفت: عواملی همچون پهناور بودن و گستردگی، آمار سوانح و میزان تلفات جانی در سال و تراکم و ترافیک شهری، در نحوه تقسیم امکانات و تجهیزات مورد توجه قرار می‌گیرد.

روز گذشته بر اثر برخورد رخ به رخ خودروی پژو ۴۰۵ با یک دستگاه کامیونت خاور در محور قلعه گنج به چاه دادخدا ۶ نفر جان باختند.

۹۸۷۵/۷۴۲۹/‏‬ ۵۰۵۴