۷ تیر ۱۳۹۸،‏ ۹:۰۸
کد خبرنگار: 2089
کد خبر: 83372831
۰ نفر

برچسب‌ها

سرپرست هواشناسی استان: موج گرما در سمنان ادامه دارد

سمنان- ایرنا- سرپرست اداره کل هواشناسی استان سمنان گفت: دمای هوای این استان از جمعه هفتم تیر ۹۸ تا اوسط هفته به تدریج افزایش می یابد.

ایرج مصطفوی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس تحلیل آخرین الگوهای پیش یابی، امروز در ارتفاعات و نواحی شمالی استان بارش‌های پراکنده رگباری گاهی با رعد و برق و در برخی ساعات به ویژه بعد از ظهر و شب، وزش باد شدید و گرد و خاک پیش بینی می‌شود.

وی با اشاره به افزایش نسبی دما، تصریح کرد: توصیه می‌شود در مصرف بهینه حامل‌های انرژی از قبیل آب و برق تدابیر لازم اتخاذ شود.

مصطفوی ادامه داد: روز گذشته کمینه دمای هوای شهر سمنان ۳۷ و بیشینه دما ۴۰ درجه سانتیگراد بود.

وی تصریح کرد: در این مدت، رضوان، بسطام و نردین با کمینه ۱۶ درجه سانتیگراد سردترین و باغستان، گرمسار و آرادان با حداکثر دمای ۴۲ درجه سانتیگراد، گرم‌ترین نقاط استان سمنان گزارش شد.

سرپرست اداره کل هواشناسی استان سمنان یادآور شد: بیشترین سرعت وزش باد در استان مربوط به دامغان با ۵۴ کیلومتر بر ساعت بود.

به گزارش ایرنا، سامانه هواگوی ۱۳۴ آماده ارائه اطلاعات هواشناسی و پیش بینی‌های جوی سمنان در تمام اوقات شبانه روز است، اداره کل هواشناسی استان دارای ۹ ایستگاه سینوپتیک، ۱۵ ایستگاه اقلیم شناسی و ۵۰ ایستگاه باران‌سنجی در نقاط مختلف است.

۹۸۹۱/۶۱۰۳

برچسب‌ها

اخبار مرتبط