۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۵۲
کد خبرنگار: 2181
کد خبر: 83372816
۰ نفر

برچسب‌ها

سدها ظرفیت بسیار خوبی برای توسعه گردشگری استان هستند

کرمانشاه- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: سدها و محیط پیرامونی آن ظرفیت بسیار خوبی برای توسعه گردشگری استان هستند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «مهرداد سالاری» عصر پنجشنبه در دومین کارگروه گردشگری استان که در سرسرای جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: یکی از برنامه هایی که با جدیت در فصل تابستان پیگیری خواهد شد اضافه شدن سدها و محیط های پیرامونی آن در بحث ظرفیت های گردشگری است.

وی ادامه داد: ۹ سد بهره برداری یافته هم اکنون در استان وجود دارد که هر کدام آنها فرصتی عالی برای رونق و توسعه گردشگری در استان هستند.

سالاری ادامه داد: میراث فرهنگی و اداره آب منطقه ای استان باید با هم افزایی و همفکری باهم زمینه های استفاده بهینه از سدها به منظور رونق صنعت گردشگری را فراهم و هرچه سریعتر شرایط لازم را فراهم کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه در ادامه اظهار داشت: فراهم کردن زیرساخت های لازم در صنعت گردشگری باعث شده طی یکی ۲ سال اخیر شاهد حضور گردشگران بیشتری در استان نسبت به سال های قبل باشیم.

وی تصریح کرد: به عنوان نمونه چندی پیش طی چند روز جمعیت مسافران و گردشگرانی که به شهر پاوه سفر کرده بودند به ۶۲ هزار نفر رسید در حالی که جمعیت ساکن این شهر ۶۰ هزار نفر است.

سالاری گفت: این استقبال بیانگر وجود جاذبه های بسیار خوب گردشگری در این منطقه و سایر نقاط استان است که باید روی آنها سرمایه گذاری کرد.

معاون استاندار کرمانشاه همچنین با اشاره به در دست اقدام بودن ثبت جهانی اورامانات، گفت: اقدام های خوبی در این زمینه انجام شده که امیدواریم این کار با تلاش های استاندار که در حال انجام است، محقق شود.

وی همچنین به در پیش بودن رویداد جهانی گردشگری روستایی ۲۰۲۰ برای کرمانشاه اشاره کرد و گفت: این رویداد جهانی فرصتی استثنایی برای معرفی ظرفیت ها و استعدادهای کم نظیر گردشگری کرمانشاه است.

۷۴۵۸/‏۸۰۶۶

برچسب‌ها