۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۰۴
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 83372806
۰ نفر

برچسب‌ها

مرکز فوریت های پزشکی گیلان روند رو به رشدی را طی کرده است

رشت - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان با اشاره به اقدامات مثبت مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان گفت: اورژانس ۱۱۵ گیلان در سال های اخیر روند رو به رشدی را طی کرده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، شاهرخ یوسف زاده چابک عصر پنجشنبه در مراسم افتتاح متمرکز هفت پروژه مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان گیلان در این مرکز در رشت افزود: اورژانس گیلان توانسته برای خدمات رسانی مطلوب به بیماران، خود را به دانش و تکنولوژی مجهز کند.

وی راه اندازی MCMC به عنوان مرکز پایش مراقبت های درمانی در اورژانس گیلان را کار ارزشمندی دانست و اظهار داشت: این واحد وظیفه مدیریت، نظارت و ارائه گزارش درباره جابجایی تمامی بیماران را در بین بیمارستان های استان بر عهده دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان خاطر نشان کرد: با این کار اعزام بیماران و ارجاع آنها از شهرستان ها به مراکز بیمارستان ها به شکل ساماندهی فراهم شده است.

وی پروژه تله مدیسین را یکی دیگر از اقدامات مثبت اورژانس ۱۱۵ استان گیلان نام برد و اضافه کرد: این پروژه در راستای طرح ۲۴۷ در بیماران قلبی است که از بیماران نوار قلب گرفته و توسط پزشک متخصص هدایت و مستقیم برای انجام اقدامات درمانی در بیمارستان انتقال داده می شود.

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی گیلان نیز در این مراسم در سخنانی بیان داشت: سه پایگاه اورژانس ۱۱۵ در این استان به زودی راه اندازی می شود.

پیمان اسدی افزود: پایگاه شماره ۱۱ در مسکن مهر با استقرار اتوبوس آمبولانس مستقر می شود، دو پایگاه جاده ای نیز به زودی با تامین نیروهای انسانی به تعداد ۱۸ نفر افتتاح خواهد شد.

هفت پروژه مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان گیلان عصر امروز (پنجشنبه) با حضور پیرحسین کولیوند رئیس سازمان اورژانس کشور در رشت افتتاح شد.

مرکز ۱۱۵ گیلان دارای بیش از ۴۰۰ نیرو، یکصد و ۲۰ دستگاه آمبولانس، دو دستگاه موتور لانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس است.

۷۲۸۶ / ‏‬ ۲۰۰۷/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =