تولیدات فاخر در شبکه اجتماعی اولویت فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان است

اصفهان - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: کمک به تولید محتوای فاخر و جذاب، اولویت نخست این اداره کل برای استفاده از فرصت های شبکه های اجتماعی است.

حجت الاسلام محمدعلی انصاری روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: رسالت دستگاه های اجرایی فرهنگی از جمله این اداره کل، فرهنگ سازی و استفاده از فرصت های خوب موجود در شبکه های اجتماعی است که تولید محتوا در راس آن قرار دارد.

وی اظهار داشت: یکی از خلاء ها و مشکلات فضای مجازی، سیل عظیم آسیب هایی است که دیگران برای ما به وجود می آورند بنابراین باید در تولید محتوای جذاب و مثبت بیشتر کار کنیم.

وی اضافه کرد: در این کار ما از پیشنهادها و برنامه های دستگاه های اجرایی مختلف، بخش خصوصی، فعالان این عرصه، تشکل های غیر دولتی و مردم استفاده و از آنها برای مشارکت در این کار، دعوت می کنیم.

وی با بیان اینکه شبکه های اجتماعی هم فرصت و هم آسیب بهمراه دارد، تصریح کرد: کارگروه این شبکه در استان اصفهان برای استفاده هرچه بهتر از این فرصت ها و پیشگیری از آسیب ها تشکیل شد و از دستگاه ها و بخش هایی که در مدیریت و اداره این بخش نقش آفرینی دارند یا می توانند کمک کنند، برای حضور در آن دعوت شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان با اشاره به اینکه این کارگروه باید به ارتقای فرصت های شبکه اجتماعی به ویژه در بخش فرهنگ عمومی کمک کند، افزود: این کارگروه صرف دولتی نیست بلکه از بخش های غیر دولتی مرتبط با شبکه اجتماعی در آن عضویت دارند.

وی رویکرد این کارگروه را تولید محتوا و جلوگیری از آسیب های احتمالی برشمرد و تاکید کرد: تلاش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان یکی از خدمتگزاران دولت این است که از توانمندی همه بخش ها و افراد فعال در فضای مجازی و دلسوزان این عرصه استفاده کند.

انصاری با بیان اینکه جلسه های کارگروه فضای مجازی در هر ماه یک بار تشکیل می شود، افزود: کمیته های تخصصی در این کارگروه تشکیل و تلاش می شود که به طور فعالانه جلسه های مستمر و پویایی داشته باشند.

وی درباره ساختمان جدید اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یادآور شد: کار ساختمان رو به اتمام و امید است به زودی بهره برداری می شود.

کارگروه شبکه اجتماعی بر اساس مصوبه شورای فرهنگ عمومی استان اصفهان تشکیل و نخستین جلسه آن خرداد امسال برگزار شد.

شبکه اجتماعی، تئوری و علمی است که ارتباطات رایانه‌ای در آن رخ می‌دهد. اینترنت، شبکه و مخابرات جزیی از این شبکه هستند و امروز با توجه به گسترش استفاده از آنها در جوامع مختلف، این فضا جایگاه و اهمیت خاصی یافته است.

/ ‏۶۰۲۶/‏۳۰۱۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =