۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۳۲
کد خبرنگار: 2693
کد خبر: 83372756
۰ نفر

برچسب‌ها

سارقان کیف قاپ در بندرعباس دستگیر شدند

بندرعباس- ایرنا- رییس پلیس آگاهی هرمزگانن گفت: ۲ سارق کیف قاپ که در مکان‌های خلوت و در ساعت خلوت شب در بندرعباس اقدام به کیف قاپی می کردند، شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ عبدالمجید کرمی عصر پنجشنبه در تشریح جزییات این خبر افزود: در پی وقوع چند فقره سرقت کیف قاپی، موبایل قاپی و زورگیری از اشخاص در سطح شهر بندر عباس شناسایی و دستگیری سارقان به صورت ویژه در دستور کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی بیان داشت: سارقان با یک دستگاه موتور سیکلت به صورت ۲ ترکه با لباس مشکی و کلاه نقاب دار در مکان‌های خلوت و در ساعت خلوت شب اقدام به سرقت می کردند.
این مسوول اظهارداشت: افراد سارق با در نظر گرفتن طعمه های خود که به صورت تنهایی در حال رفت و آمد از خیابان ها و یا معابر بوده اند، در یک فرصت مناسب کیف آنها را می ربودند.
وی گفت: اگر چنانچه افرادی نیز در این خصوص در برابر سارقان مقاومت می کردند با تهدید چاقو و یا تیغ موکت بری اقدام به سرقت اموال آنان می کردند.
کرمی یادآور شد: با انجام کارهای اطلاعاتی و پلیسی در نهایت هویت یکی از سارقان به نام (م. الف) اهل و ساکن بندرعباس چهره نگاری شد که ایشان دارای ۲ فقره سابقه زورگیری و سرقت بعنف بوده است.
وی ادامه داد: با هماهنگی قضایی در یک عملیات ضربتی نامبرده در یک باب منزل مجردی دستگیر شد و در بازرسی از منزل متهم یک عدد موتورسیکلت مسروقه با پلاک انتظامی، چندین فقره هندزفری، یک تیغه شمشیر با غلاف و تعدادی لباس با نشان ویژه که توسط مالباختگان در زمان سرقت مورد گزارش شده بود، کشف و ضبط شد.
این مقام انتظامی اعلام کرد: متهم در تحقیقات اولیه منکر هرگونه سرقت شد اما با تحقیقات فنی و مواجهه با مستندات پلیسی به تعداد ۱۰ فقره زور گیری و موبایل قاپی با همدستی فرد دیگری به هویت (ع. م) که دارای ۲ فقره سابقه کیفری در زمینه زورگیری و سرقت بعنف در سابقه کیفری خود داشته، اقرار و اعتراف کرد.
وی گفت: همدسمت متهم نیز در یک اقدام پلیسی شناسایی و دستگیر شد و در تحقیقات انجام شده به سرقت های اعترافی اقرار و به فروش اموال و گوشی‌های مسروقه به فردی غیربومی به هویت نامعلوم در بازار دستفروشان بندرعباس اقرار کرد که تلاش برای شناسایی و دستگیری فرد یاد شده نیز ادامه دارد.
سرهنگ کرمی در پایان با اشاره به این‌که تحقیق از متهمان جهت کشف سایر سرقت های احتمالی ادامه دارد، از شهروندان خواست تا هرگونه اخبار و اطلاعات انتظامی و امنیتی را با شماره ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.
۷۱۹۵/۶۰۴۸‌

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =