بیابان زایی تا بیماری لوپوس و مشکلات کارگران در مطبوعات این هفته قزوین

قزوین - ایرنا - مطبوعات و پایگاه های خبری استان قزوین در هفته جاری به تهیه گزارش های مختلفی در زمینه های اجتماعی و اقتصادی از جمله رشد بیابان زایی، بیماری خطرناک لوپوس و مشکلات کارگران کنتورسازی پرداختند.

"دشت قزوین طاقت بی‌برنامگی را ندارد" عنوان مطلبی به قلم پروین شهسواری است که هفته جاری در روزنامه ولایت قزوین به چاپ رسید.

در این مطلب آمده است که ۲۲ استان کشور درگیر بیابان زایی هستند و متاسفانه هر چه به سمت مرکز دشت قزوین می‌رویم مشارکت جوامع محلی در مقابله با این معضل کمرنگ می‌شود؛ بنابراین لازم است که با تغییر الگوی کشت و همچنین با مشارکت مردم در اجرای طرح‌های بیابان‌زدایی دست به کار شد.

"یار نامهربانی که تا زمان مرگ همراه همیشگی باقی می ماند / آفتاب، بنزین روی آتش بیماری "لوپوس" است" نام دیگر گزارشی به قلم طاهره سادات موسوی است که در این هفته توسط پایگاه خبری صبح قزوین منتشر شد.

در این گزارش آمده است که بیماری لوپوس به عنوان یک بیماری خود ایمن با علت ناشناخته امکان درگیری تمام ارگان‌های بدن را دارد و به عنوان یک یار همیشگی تا پایان عمر همراه با فرد مبتلا باقی می‌ماند.

"واگذاری نادرست به بخش خصوصی شرکت را در کما برد / خاموشی چرخ های تولید در بزرگترین شرکت کنتورسازی" عنوان مطلبی از پایگاه خبری شاخص نیوز است که در آن به مشکلات چندین و چند ساله کارگران کنتوراسزی می پردازد.

به گفته مسئولان تا زمانی که شرکت تحت اختیار دولت بوده هیچ مشکلی وجود نداشته و به محض واگذاری مدیریت به بخش خصوصی کارگران با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می کنند.

همچنین در این هفته حضور سفیر جمهوری ارمنستان در ایران در استان قزوین و بازدید از واحدهایی صنعت شهرک صنعتی البرز که با هدف افزایش مبادلات تجازی انجام شد، بازتاب رسانه ای گسترده داشت.

سفیر ارمنستان در این نشست تاکید کرد که در فضای تحریم کنار ایران می ماند و به فکر افزایش روابط اقتصادی است.

چندین گفت و گو و مطلب دیگر نیز با عنوان اوقات فراغت، ظرفیت های مغفول مانده گردشگری تاکستان و همچنین کمبود امکانات ورزشی در این هفته بین اخبار استان خودنمایی می کرد.

۹۹۲۵*۳۰۱۳

برچسب‌ها