۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۵۷
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 83372743
۰ نفر

برچسب‌ها

گیلان از اورژانس هوایی برخوردار می شود

رشت - ایرنا - رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: با مهیا شدن زیرساخت های لازم برای برخورداری از اورژانس هوایی، بالگرد به گیلان اختصاص می یابد و این استان از اورژانس هوایی بهره مند می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، پیرحسین کولیوند عصر پنجشنبه در مراسم افتتاح متمرکز هفت پروژه مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان گیلان در این مرکز در رشت افزود: موضوع اورژانس هوایی از مشکلاتیست که در گیلان داریم که با مهیا شدن آشیانه اورژانس هوایی و زیرساخت های اصلی در این استان، بالگرد را اختصاص می دهیم و به زودی می توانید از اورژانس هوایی بهره مند شوید.

وی اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان گیلان یکی از دانشگاه های برتر است که توانسته بی سیم دیجیتال و نرم افزار ۱۱۵ را به صورت کامل پوشش دهد که از این بابت جای تقدیر دارد.

وی با بیان اینکه راه اندازی پایگاه ها و بازسازی آنها از اهدافیست که بایستی پی گیری کنیم، اظهار داشت: امکانات رفاهی یکی دیگر از کارهای خوبیست که بایستی برای همکاران در اورژانس فراهم کنیم تا آنها با کمال آرامش، آسایش مردم را رقم بزنند.

رئیس سازمان اورژانس کشور خاطر نشان کرد: روز به روز بایستی خدمات و فعالیت های مرکز ۱۱۵ را گسترده تر و کیفیت خدمات را نیز بیشتر کنیم زیرا جنس کار اورژانس از لحظه بر می آید و ثانیه ها برای ما تعیین تکلیف می کند و ممکنست که دیر رسیدن و دیر اقدام کردن ما، یا هر شرایطی که باعث تاخیر در کار شود، آسیب های جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد.

وی با بیان اینکه بحث ستاد هدایت عملیات و ستاد هدایت درمان بحث های مهمی است که امروز آن را در مرکز مدیریت حوادث گیلان افتتاح کردیم، اظهار داشت: باید از دیدگاه و نگاهی که در دانشگاه علوم پزشکی گیلان برای ارتقاء خدمات اورژانس وجود دارد، تشکر کنم.

کولیوند ادامه داد: زمانی که سیستم EOC وزارت بهداشت را راه اندازی کردیم و سپس به دنبال زلزله کرمانشاه، با توجه به اینکه این سیستم خوب عمل کرد، جزو دستگاه هایی بودیم که کمترین پرت منابع را داشتیم یا از زمانی که ستاد هدایت درمان بیماران ( MCMC) را راه اندازی کردیم، انتقال بیماران به درستی انجام می شود.

وی بیان داشت: با راه اندازی ستاد هدایت درمان، می دانیم دقیقاً کدام بیمارستان از چه تجهیزاتی برخوردار بوده، چه تخت هایی پر و ظرفیت های خالی دارد، چه متخصصانی در آنجا فعالیت دارند و بر این اساس بیماران را هدفمند توزیع و اعزام می کنیم تا خدمات خوبی دریافت کنند.

رئیس سازمان اورژانس کشور خاطر نشان کرد: برنامه های نرم افزار مرکز ۱۱۵، EOC و MCMC کنترل کیفیت کار و نظارت های ما را بالاتر برده و دقیقاً می توانیم ببینیم آمبولانس ها کجا هستند، در کدام خیابان با چه سرعتی در حرکت است و در این باره پلیس راهور راحت تر می تواند به ما کمک کند.

وی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: آن چیزی که بایستی بیشتر در گیلان اهمیت داده شود؛ بحث تروما ریجستری و تروماسیستم است که رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان شخصاً این مهم را پیگیری کرد چراکه نگاه سلامت و خدمت رسانی سلامت در این استان بایستی ویژه تر باشد.

هفت پروژه مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان گیلان عصر امروز (پنجشنبه) با حضور رئیس سازمان اورژانس کشور افتتاح شد.

۷۲۸۶ / ‏‬ ۲۰۰۷/‏

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =