فرماندار تالش از بر برنامه ریزی برای بهسازی راه عشایر خبر داد

آستارا - ایرنا - فرماندار تالش از برنامه ریزی برای بهسازی و تسطیح راه ییلاقات مناطق عشایر نشین این شهرستان خبر داد و مسئولان مرتبط را به رفع مشکلات آنها توصیه کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا سید عیسی مهدوی عصر پنجشنبه در بازدید از مناطق ییلاقی و عشایری بخش مرکزی تالش گفت: تعریض و ترمیم راه مناطق عشایری برای سهولت تردد و رفاه حال جامعه هدف ضرورت دارد و به زودی با همکاری دستگاه های متولی، به بازسازی مسیرها اقدام خواهد شد.

وی ادامه داد: حدود ۱۱ هزار نفر از جمعیت شهرستان تالش را عشایر تشکیل می دهند و این قشر پر تلاش، در چرخه اقتصاد و آبادانی شهرستان نقش مهمی ایفا می کنند و باید از راه مناسب برخوردار باشند.

مهدوی اظهار کرد: دو هزار و ۸۵۰ کیسه آرد برای عشایر تامین شده و توزیع خواهد شد و با توجه به تولیدات لبنی و دامی آنها، ساماندهی و تعیین مکان عرضه تولیدات عشایر ضروری است.

فرماندار تالش در بازدید از وضعیت آب شرب ییلاقات اسبوسرا و بیلیابین نیز گفت: شرکت آب و فاضلاب روستایی شهرستان، راهکارهای تامین آب سالم برای این ییلاقات را بررسی و مطالعه و پس از اخذ مجوزهای لازم از دستگاه های ذیربط، به راه اندازی شبکه توزیع اقدام خواهد کرد.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.

۷۱۰۶ / ‏‬ ۷۱۲۴ / ‏‬ ۲۰۰۷/‏

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =