۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۲۵
کد خبرنگار: 1690
کد خبر: 83372734
۰ نفر

برچسب‌ها

بلژیک به توسعه روابط با ایران علاقه مند است

قزوین- ایرنا - سفیر بلژیک در جمهوری اسلامی ایران گفت: کشورم به توسعه روابط حود با تهران در زمینه های علمی، فرهنگی و اقتصادی علاقه مند است.

ورونیک پتی که برای آشنایی با توانمندی های اقتصادی و فرهنگی و گردشگری قزوین به این استان سفر کرده است، عصر پنجشنبه در دیدار با استاندار قزوین، ایران را کشوری با پیشینه تاریخی و فرهنگی غنی توصیف کرد و اظهار داشت: می توان همکاری های خوبی بین مراکز صنعتی و علمی ایران از جمله قزوین با همتایان آنها در بلژیک برقرار کرد.

استاندار قزوین نیز در این دیدار گفت: این استان از توانمندی های اقتصادی بالایی بهره مند است و جزو استان های صنعتی ایران به شمار می رود.

عبدالمحمد زاهدی افزود: قزوین با توجه به موقعیت مناسب جغرافیایی و نزدیکی به مرکز کشور با وجود برخورداری از صدها جاذبه تاریخی و فرهنگی و… به لحاظ گردشگری نیز از یک استعداد بالا برخوردار است.

وی به وضعیت ارتباطی این استان اشاره کرد و گفت: علاوه بر شهرک های صنعتی توانمند، نیروی انسانی مستعد و توانمند و دانشگاه های مطرح، قرارگیری در مسیر آزادراه غرب به مرکز کشور و عبور خط آهن سراسری کشور از مسیر غرب به شرق و جنوب به شمال، این استان را در موقعیت ویژه ای برای سرمایه گذاری قرار داده است.

۳۰۱۳
 

سرخط اخبار استان‌ها