۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۰۵
کد خبرنگار: 1258
کد خبر: 83372692
۰ نفر

برچسب‌ها

تصفیه خانه سد ماملو پس از آتش سوزی بار دیگر وارد مدار شده است

تهران –ایرنا – مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: تصفیه خانه هفتم تهران واقع در سد ماملو که شب گذشته دچار حریق شده بود، بار دیگر وارد مدار شده و حالت عادی به این تصفیه خانه بازگشته است.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران، محمدرضا بختیاری گفت: شب گذشته تعدادی از تابلوهای برق تصفیه خانه هفتم تهران دچار اتصالی و آتش سوزی شده بود که با حضور سریع همکاران حواث شرکت آب و فاضلاب، این آتش سوزی مهار گردید.
وی اظهار داشت: پیش از وقوع آتش سوزی، برق یکی از مناطق قطع شده بود که برای رفع این مشکل، دیزل ژنراتور در تصفیه خانه مستقر گردیده بود تا مشکلی برای تأمین برق تصفیه خانه به وجود نیاید.
وی گفت: با وجود ایجاد وقفه در فعالیت تصفیه خانه سد ماملو، به دلیل وجود مخازن ذخیره آب، مشکلی در تأمین آب شرب تهران وجود ندارد ولی در برخی از مناطق شهرستان پاکدشت احتمال کاهش فشار آب وجود دارد که تلاش می گردد طی ساعات آتی این مشکل نیز برطرف شود.
مناطق شهری پاکدشت مشکل قطعی آب ندارند
فرماندار پاکدشت در خصوص حادثه آتش سوزی در تصفیه خانه سد ماملو به خبرنگار ایرنا گفت: با تلاش آتش نشانی پاکدشت و مسئولان و کارکنان شرکت آب و فاضلاب استان تهران، مشکل آتش سوزی در این تصفیه خانه به طور کامل برطرف شده و با فعالیت دیزل ژنراتورها، برق مورد نیاز فعالیت تصفیه خانه هفتم تهران تأمین شده است.
هادی تمهیدی افزود: به دلیل وقفه چند ساعته در فعالیت تصفیه خانه سد ماملو، مخازن پاکدشت با کاهش آب ورودی مواجه شد که این امر موجب افت فشار آب در برخی از مناطق شهری شده است.
وی با تقدیر ازپیگیری استاندارتهران و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران در رفع مشکل کمبود آب پاکدشت اظهار داشت: با وجود افت فشار، هیچکدام از مناطق شهری پاکدشت با قطعی آب مواجه نشده و قطعاً طی ساعات آتی و با ادامه فعالیت تصفیه خانه، مشکل افت فشار نیز در این شهرستان برطرف می شود.
وی با اشاره به مشکل آب در مناطق روستایی پاکدشت گفت: کمبود آب در مناطق روستایی بخش های مرکزی و شریف آباد پاکدشت طی سال های گذشته مشکلاتی را به همراه داشته که تلاش شده تا با اقدامات کوتاه مدت و بلند مدت، مشکل این مناطق برطرف شود.
تمهیدی تصریح کرد: سال گذشته با حفر چاه آب، مشکل روستاهای کریم آباد، گلزار و آلوئک برطرف شد و با اخذ مجوز حفر چاه در روستاهای سیاه چشمه و قرمز تپه، مشکل کمبود آب این دو روستا نیز برطرف می شود.
وی گفت: وجود انشعابات غیر مجاز، فرسودگی شبکه آبرسانی روستایی و افزایش میزان استفاده از آب در فصل تابستان باعث کمبود آب در مناطق روستایی می شود.
فرماندار پاکدشت گفت: با هماهنگی به عمل آمده با شرکت آب و فاضلاب شهری، در ساعات پایانی روز که مصرف آب شهری کمتر از روز است، بخشی از آب از شبکه انتقال شهری در اختیار مجتمع آبرسانی روستایی قرار می گیرد تا مشکل کمبود آب در این مناطق برطرف شود.
وی گفت: با اخذ مجوز قضایی، بیش از یکصد انشعاب غیر مجاز از مناطق مختلف شهرستان شناسایی و جمع آوری شده که این امر نیز به رفع مشکل کمبودآب در مناطق روستایی کمک کرده است.
پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۰ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.
سد ماملو در شمال شهرستان پاکدشت قرار دارد و بخشی از حق آبه این روستا، درمناطق مختلف شهرستان پاکدشت و شهر فرون آباد توزیع می شود.
تهرام/۷۲۵۴/‏/‏۶۱۳۹
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =