تسهیلات اشتغال زا در کمیته امداد امام سه برابر شد

اردبیل _ ایرنا _ رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: میزان تسهیلات اعتباری اشتغال زای این نهاد در سال جاری سه برابر نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا، سید پرویز فتاح روز پنجشنبه در نشستی با امام جمعه و فرماندار خلخال افزود: در کنار افزایش قابل قابل توجه سقف تسهیلات اشتغال زا، در پرداخت تسهیلات به مددجویان کمیته امداد مرزها برداشته شده و هیچ صفی وجود ندارد.

وی با تقدیر از مردم ولایت مدار استان اردبیل در کمک های قابل توجه به سیل زدگان کشور در سال گذشته اظهار داشت: مردم اردبیل برغم شرایط سخت اقتصادی کمک‌های مناسبی به مددجویان کمیته امداد انجام و همچنین بیش از ۲۰ میلیارد ریال بصورت های مختلف به سیل زدگان کشور کمک کرده‌اند.

او با اشاره به افزایش میزان کمک‌های مردمی اردبیل نسبت به سال‌های قبل در کمک به نیازمندان گفت: با اینکه سال ۹۷ از نظر اقتصای سال سختی بود ولی با این وجود مردم استان اردبیل با کمک ۳۵۰ میلیارد ریالی به نیازمندان حس نوع دوستی خود را به نحو احسن به نمایش گذاشتند.

او اظهار داشت: ۲ هزار و ۳۰۰ خانوار نیازمند به مسکن شناسایی شده و بر اساس تنظیم تفاهم نامه با استانداری اردبیل قرار شد ۵۰ درصد اعتبارات مورد نیاز برای ساخت مسکن مددجویان از طریق منابع دولتی و ۵۰ درصد مابقی نیز توسط کمیته امداد و کمک‌های مردمی تامین شود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: علاوه بر ساخت هزار واحد مسکونی برای مددجویان اردبیل، عملیات احداث هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی دیگر نیز توسط دولت به زودی آغاز خواهد شد تا تمام مددجویان شناسایی شده صاحب مسکن شوند.

او گفت: بر این اساس ۱۸۳ واحد مسکونی برای مددجویان نیازمند به مسکن در شهرستان خلخال احداث خواهد شد.

فتاح اظهار داشت: کمیته امداد در نظر دارد امسال از مجموع ۶۰۲ خانواده شهدای شهرستان های جنوب استان ۳۰۰ خانوار را با تامین هزینه از منابع داخلی خود عازم کربلای معلی و۳۰۲ خانوار دیگر را به مشهد مقدس اعزام کند.

وی گفت: در صورت نیاز افراد غیر تحت پوشش به تسهیلات قرض الحسنه اعطایی از کمیته امداد، در صورت درخواست شهرستان ها این اعتبار از محل صندوق تسهیلات اعتباری کمیته تامین خواهد شد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در جریان این سفر با حضور در منزل تعدادی از مددجویان شهرستان خلخال از نزدیک با مشکلات آنها آشنا شده و دستورات لازم را برای کمک به این خانواده ها و حل مشکلات مالی آنها صادر کرد.

۷۱۱۹/‏۶۰۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =