استاندار اصفهان بر توزیع عادلانه آب در استان تاکید کرد

اصفهان- ایرنا- استاندار اصفهان با تاکید بر حیاتی بودن صرفه جویی در مصرف آب، از مسوولان آبفا خواست توزیع عادلانه آب در استان را در دستور کار خود قرار دهند.

عباس رضایی روز پنجشنبه در یکصد و هشتاد و نهمین جلسه شورای برنامه ریزی استان در سالن استانداری با اشاره به اهمیت رعایت عدالت در استان افزود: مسؤولان آب و فاضلاب باید اطلاع رسانی اضطراری در زمینه صرفه جویی و مصرف بهینه آب را از طریق صدا و سیما و رسانه‌ها در دستور کار خود قرار دهند.
وی اظهار داشت: باید به گونه‌ای برنامه ریزی شود تا توزیع آب برای همه مناطق استان به یک اندازه و به صورت عادلانه انجام شود.
به گفته وی شایسته و عادلانه نیست که آب آشامیدنی و بهداشتی یک محله و نقطه‌ای از استان ساعت‌های طولانی قطع باشد اما دیگر نقاط در تمام ساعت شبانه روز از این نعمت ارزشمند برخوردار باشند.
استاندار اصفهان همچنین با انتقاد از حضور نداشتن برخی از مدیران کل در این جلسه خاطرنشان کرد: مدیران کل موظف به حضور در جلسه شورای برنامه ریزی هستند مگر جلسه‌ای مهم‌تر از این شورا برای حل مشکلات استان وجود دارد که آقایان به راحتی از حضور در آن خودداری می‌کنند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی اصفهان گفت: اعتبارات و نحوه توزیع آن در اولین جلسه شورای برنامه ریزی در هر سال مطرح می‌شود اما دستور العمل اعتبارات در سال جاری با تأخیر اجرایی شد.
نعمت الله اکبری افزود: ساختار بودجه در سطح ملی در حال تغییر است و این تغییر را باید در بودجه‌های استانی هم مورد توجه قرار دهیم.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اصفهان گفت: در مجموع حدود ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۸۰۰ لیتر کمبود آب در زمان اوج مصرف در این استان وجود دارد.
هاشم امینی افزود: این کمبود و مشکل در فصل تابستان و تا هنگامی که سامانه دوم آبرسانی به اصفهان در مدار قرار نگیرد، در استان اصفهان وجود دارد.
وی با اشاره به وضعیت نامناسب چاه‌های فلمن اظهار داشت: این چاه‌ها در گذشته ظرفیت تأمین چهار هزار و ۲۰۰ لیتر آب داشته اما در زمان حاضر امکان برداشت بیشتر از ۳۵۰ لیتر از آنها وجود ندارد.
امینی با بیان اینکه شرایط سختی برای آبرسانی به تمام نقاط استان در فصل تابستان وجود دارد، تصریح کرد: در این شرایط مجبوریم آبرسانی به شهر اصفهان را کاهش دهیم و آب را به دیگر نقاط استان از جمله برخوار، شاهین شهر و قسمت‌هایی از شرق توزیع کنیم.
وی اضافه کرد: در زمان حاضر برای رفع مشکل کم آبی در فصل تابستان ۳۵ چاه آب در شبکه توزیع شهر اصفهان، قرار گرفته است.
شورای برنامه ریزی در استان سال گذشته ۹ نشست برگزار کرد که این نشست‌ها ۴۰ مصوبه به دنبال داشت و از این تعداد ۳۸ مصوبه اجرایی شده و ۲ مصوبه تا کنون اجرایی نشده است.
یکصدو هشتاد و نهمین جلسه شورای برنامه ریزی استان اصفهان با دستور کار بررسی مصوبات کارگروه تخصصی امور زیربنایی و شهرسازی و اعتبارات و توزیع بودجه سال ۹۸ با حضور مدیران دستگاه‌های مرتبط روز پنجشنبه در استانداری اصفهان برگزار شد.

۷۱۵۰/‏۶۰۲۶/‏
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =