خداآفرین در چهارمین نمایشگاه ملی توانمندیهای روستاییان و عشایر کشور شرکت می کند

تبریز - ایرنا - فرماندار خداآفرین گفت: این شهرستان با محصولات و تولیدات اختصاصی و منحصر به فرد در بخش‌های کشاورزی, گردشگری و انواع تولیدات روستایی و عشایری از جمله صنایع دستی در چهارمین نمایشگاه ملی توانمندیهای روستاییان و عشایر در تهران شرکت می‌کند.

علی امیری راد روز پنجشنبه در جلسه هماهنگی و برنامه ریز ی جهت شرکت در نمایشگاه ملی توانمندیهای روستاییان و عشایر گفت: معرفی توانمندیهای روستایی و عشایر زمینه افزایش درآمد برای شهرستان است بنابراین این نمایشگاه زمینه و بستر مناسب برای شناساندن ظرفیت‌ها و توانمندیهای خدا آفرین است که باید دستگاه‌های مرتبط جهت حضور در این نمایشگاه همکاری کنند.

وی آگاهی بازدیدکنندگان از استعدادها و قابلیت های موجود در مناطق روستایی و عشایری بویژه در تولید محصولات متنوع و صنایع دستی, صنایع کوچک روستایی, معرفی جاذبه‌های فرهنگی, گردشگری, طبیعی, تاریخی و ناملموس, ایجاد ارتباط دوسویه بین شهرنشینان و روستاییان, معرفی مشاهیر, کارآفرینان و استعدادهای حوزه روستایی, برقراری ارتباط تجاری بین تولیدکنندگان و مصرف کنندگان را از جمله اهداف برگزاری وشرکت دراین نمایشگاه عنوان کرد.

فرماندار خداآفرین همچنین با اشاره به نامگذاری امسال بنام سال "رونق تولید" و اینکه این نمایشگاه فضایی برای ارتباط دوسویه و آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم و سنن مناطق مختلف است، ارائه تولیدات صنایع دستی و ورنی با بافت و طرح اصیل و با نام و نماد شهرستان و لباس و پوشش محلی, موسیقی سنتی و همچنین جاذبه‌های طبیعی و تاریخی و گردشگری درقالب نماهنگ و بنر ویژه دراین نمایشگاه را خواستار شد.

به گزارش ایرنا، چهارمین نمایشگاه ملی توانمندیهای روستاییان و عشایر کشور از ۲۴ تا ۲۷ مردادماه امسال در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می‌شود.

/ ‏۳۰۷۱/‏ ۷۴۶۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =